Ogłoszenia duszpasterskie /

21. Niedziela Zwykła

21. Niedziela Zwykła

niedziela 23.08.2020

OGŁOSZENIA  
21. Niedziela Zwykła - 23.08.2020 r.

1.        Przed nami ostatni pełny tydzień sierpnia, dla wielu osób ostatnie dni urlopów i wakacji w tym dziwnym, trudnym czasie. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji. Ufamy, że pomimo niepokojących informacji, powoli wszystko będzie wracało do normy. Dziękujmy Panu Bogu za dar odpoczynku i prośmy o Boże Błogosławieństwo na rozpoczynający się Rok Szkolny.

2.        W związku z pojawiającymi się informacjami o rosnącej liczbie zachorowań w Polsce przypominamy, że w pomieszczeniach zamkniętych, a więc również w kościele, powinniśmy mieć zasłoniętą twarz. Maseczkę zdejmujemy tylko na czas komunii św. Gdy wchodzimy do kościoła zakładamy maseczkę, dla tych którzy zapomnieli wziąć z domu przygotowaliśmy maseczki jednorazowego użytku, w zakrystii lub pod chórem.

3.        W środę 26 sierpnia w Polskim Kościele przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, Patronki Naszego Narodu. Matce Bożej zawierzamy sprawy naszej Ojczyzny. Msze św. w naszej parafii o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

4.        W sobotę 29 sierpnia Ojcowie Paulini zapraszają do Leśnej Podlaskiej na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zelatorów i członków Kółek Różańcowych. Do Leśnej jedziemy indywidualnie, początek spotkania o godz. 10.00.

5.        Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze w parafii i na cmentarzu.

6.        Są jeszcze wolne miejsca na trzydniową Parafialną Pielgrzymkę do Tyńca, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Zakopanego. Bliższe informacje w zakrystii.

7.        Sprawy gospodarcze.
- Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje tym, którzy mieszkają przy Kościółku św. Stanisława, za usunięcie chwastów z terenu kościółka. Mamy nadzieję, że ten teren będzie objęty stałą troską i opieką okolicznych mieszkańców, nie chcemy by kościółek wyglądał tak jak jeszcze kilka lat temu. Przy tej okazji dziękujemy za codzienne otwieranie i zamykanie kościółka.
- Jak zauważyliśmy, rozpoczęły się już prace przygotowawcze do założenia 16 urządzeń do rekuperacji powietrza w kościele. Prace potrwają do końca września.
- Jeszcze na jesień planujemy zamontowanie na cmentarzu kilku kranów z bieżącą wodą.
- Jest szansa, że w tym tygodniu wróci już do nas jeden żyrandol z pracowni konserwatorskiej.

8.        Bóg zapłać za ofiary na Złota Koronę - Wotum. KŻRK z Chotycz i Kol. Chotycz - 700 zł, KŻRK św. Stanisława - 100 zł na Misje. Indywidualne podziękowania publikujemy na naszej stronie parafialnej w zakładce "Podziękowania za ofiary". Ofiary na koronę zbieramy do końca sierpnia.

9.        W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Józefa Rybicka i Zofia Tarasiuk  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

10.    Na ostatnie dni wakacji wszystkim życzymy pogody ducha i Bożego Błogosławieństwa.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM