Ogłoszenia duszpasterskie /

22. Niedziela Zwykła

22. Niedziela Zwykła

niedziela 30.08.2020

OGŁOSZENIA  
22. Niedziela Zwykła - 30.08.2020 r.

1.        Ostatnia Niedziela Wakacji jest doskonałą okazją do tego, aby podziękować Panu Bogu za dar letniego odpoczynku. Kończymy wakacje, a tym samym wracamy do zwykłej codzienności, choć ta "zwykła codzienność" w roku pandemii, jest dużo bardziej skomplikowana.

2.        We wtorek początek Nowego Roku Szkolnego. Rozpoczęcie roku w poszczególnych szkołach, będzie miało różny przebieg. W związku z tym młodzież z terenu naszej parafii zapraszamy na Mszę św. rozpoczynająca Rok Szkolny we wtorek na godz. 18.00. Natomiast dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30. Na tej Mszy św. poświęcimy tornistry uczniom klas pierwszych.
Od przyszłej niedzieli Msza św. o godz. 10.30 będzie dedykowana szczególnie dla dzieci. Jeżeli to możliwe osoby starsze zapraszamy do wybrania innej godziny Mszy św.

3.        W wtorek wypada 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-45 na frontach i w obozach koncentracyjnych.

4.        W tym tygodniu wypada Pierwszy Wtorek, Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. We wtorek i niedzielę modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Przypominamy, że w każdy Pierwszy Wtorek Miesiąca, przez cały rok, sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych, których imiona zapisaliśmy na kartkach wypominkowych. Porządek pozostałych nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

5.        W przyszłą niedzielę po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie Członków i Zelatarów Kółek Różańcowych. Zaprasza ks. Jacek.

6.        Po wakacyjnej przerwie swoją roczną pracę wznawia nasza Parafialna Scholka "Aniołki Zygmunta". Próby odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy dzieci do scholi, a Rodziców prosimy aby zachęcili swoje pociechy do tej formy Służby Liturgicznej. Ksiądz Paweł zaprasza młodzież do KSM-u, spotkania w każdy piątek po próbie scholi. Zapraszamy również chętnych kandydatów na ministrantów, zapisy u ks. Pawła. Chórem dorosłych będzie opiekował się ks. Jacek.

7.        W czasie wakacji w niedziele pomagał nam ks. Wojciech Sobieszek, Diecezjalny Asystent KSM. Ksiądz Wojciech zgodził się dalej przyjeżdżać do nas w niedziele. W związku z brakiem możliwości zamówienia gregorianek w naszej parafii, informujemy, że ks. Wojciech może przyjąć gregorianki i intencje Mszy św. Prosimy indywidualnie umawiać się z ks. Wojciechem.

8.        Sprawy gospodarcze.
- Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb prac gospodarczych.
- Jak zauważyliśmy w głównej nawie, wisi już odnowiony żyrandol. W tym tygodniu pojawią się również nowoczesne ledowe żarówki, które sprowadzamy na zamówienie do całego kościoła. Dziękujemy Ekipie Pana Krzysztofa za wykonanie trudnej operacji zawieszenia żyrandola (waży ponad 100 kg).
- W tym tygodniu planujemy położenie instalacji do systemu rekuperacji decentralnej, będzie to bardzo nowoczesny system wentylacji, mamy nadzieję, że to rozwiąże problem braku powietrza w kościele.
- Dziękujemy gospodarzowi z naszej parafii za rozplantowanie ziemi za budynkiem katechetycznym. Planujemy posianie tam trawy i postawienie w przyszłym roku drewnianej altany dla dzieci i młodzieży.

9.        Bóg zapłać za ofiary na Złotą Koronę Wotum Dziękczynne. KŻRK z Meszek zel. Anna Hryniewicz - 400 zł . Pozostałe ofiary publikujemy na stronie parafialnej. Bardzo prosimy aby ofiarodawcy, którzy nie dokonali wpisu do Złotej Księgi, wpisali się  koniecznie dzisiaj, to ostatnia szansa dokonania takiego wpisu. Złota Księga, w której są wpisy ofiarodawców, dokładny spis złotych przedmiotów łącznie z gramaturą oraz imienna lista z adresami ofiarodawców będzie zalakowana z informacją, że można ją otworzyć za 50 lat. Złota Korona w połączeniu z Księgą będzie świadectwem naszej najnowszej historii.

10.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

11.    Dzieciom i młodzieży z naszej parafii życzymy dobrego  rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego oraz Bożego Błogosławieństwa w całym nowym roku szkolnym. Szczęść Boże.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM