Ogłoszenia duszpasterskie /

22. Niedziela Zwykła

22. Niedziela Zwykła

niedziela 29.08.2021

OGŁOSZENIA  
22. Niedziela Zwykła - 29.08.2021 r.

1.        Ostatnia Niedziela Wakacji jest doskonałą okazją do tego, aby podziękować Panu Bogu za dar letniego odpoczynku. Kończymy wakacje, a tym samym wracamy do zwykłej codzienności, oby ta "zwykła codzienność" w tym roku, nie była tak skomplikowana jak w roku ubiegłym.

2.        W środę 1. września rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli i Dyrekcje Szkół zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą Rok Szkolny o godz. 9.00.
Dzieci klas pierwszych zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30, na tej Mszy św. poświęcimy nowe tornistry.
Od przyszłej niedzieli Msza św. o godz. 10.30 będzie dedykowana dla dzieci. Jeżeli to możliwe, osoby starsze zachęcamy do wybrania innej godziny Mszy św. niż Msza św. z udziałem dzieci.

3.        Również w środę wypada 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie ziemskiej Ojczyzny. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-45 na różnych frontach i w obozach koncentracyjnych.

4.        W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Porządek nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

5.        W czwartek po wieczorowej Mszy św. otwarte spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej.

6.        W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30 Męski Różaniec ulicami naszego miasta.

7.        W przyszłą niedzielę przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach a po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie Członków i Zelatarów Kół Żywego Różańca.

8.        Po wakacyjnej przerwie swoją roczną pracę wznawia nasza Parafialna Scholka "Aniołki Zygmunta". Próby odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy dzieci do scholki, a Rodziców prosimy aby zachęcili swoje pociechy do tej formy Służby Liturgicznej. Ksiądz Paweł zaprasza młodzież do KSM-u, spotkania w każdy piątek po próbie scholi. Zapraszamy również chętnych kandydatów na ministrantów, zapisy u ks. Pawła. Chórem dorosłych będzie opiekował się ks. Jacek.

9.        W wakacyjne niedziele pomagał w naszej parafii ks. Krzysztof Korolczuk. Ksiądz Krzysztof będzie dalej przyjeżdżał do nas w niedziele. W związku z brakiem możliwości zamówienia gregorianek w naszej parafii, informujemy, że ks. Krzysztof może przyjąć gregorianki już na najbliższe miesiące. Intencje Mszy Świętej Gregoriańskiej będą ogłaszane w naszej parafii, a w niedziele będą sprawowane o godz. 7.30.

10.    Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skierował do wiernych w Polsce apel o zorganizowanie Dnia Solidarności z Afgańczykami. W przyszłą niedzielę tj. 5 września br. - obok modlitwy za naród afgański - będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na potrzeby cierpiących mieszkańców Afganistanu.

11.    Sprawy gospodarcze.
Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze w parafii, w tym na renowację witraży. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb prac gospodarczych.

12.    Bóg zapłać za indywidualne ofiary na renowację witraży.

13.    Zapraszamy Mężczyzn w przyszłą sobotę po porannej Mszy św. o godz. 6.30, na Męski Różaniec. Ta forma męskiej pobożności jest inicjatywą grupy mężczyzn z naszej parafii. W ich imieniu zaproszenie do mężczyzn skieruje teraz Pan Tadeusz Wojciechowski.........

14.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Wiesław Duszyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

15.    Dzieciom i młodzieży z naszej parafii życzymy dobrego  rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego oraz Bożego Błogosławieństwa w całym nowym roku szkolnym. Szczęść Boże.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM