Ogłoszenia duszpasterskie /

23. Niedziela Zwykła

23. Niedziela Zwykła

niedziela 05.09.2021

OGŁOSZENIA  
23. Niedziela Zwykła - 5.09.2021 r.

1. Jak słyszeliśmy w liście Księży Biskupów za tydzień Kościół w Polsce wzbogaci się o dwoje błogosławionych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem nowo ogłoszonych błogosławionych.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy (poświęciliśmy) tornistry uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe, a po sumie Miesięczna Adoracja, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie Członków Kół Żywego Różańca.

3. Dzisiejsza niedziela w Polskim Kościele to „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po Mszy św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek, które będą przeznaczone na długofalową pomoc Caritas dla uchodźców z Afganistanu.

4. Róża Różańcowa w każdy Pierwszy Poniedziałek Miesiąca (w tym miesiącu jutro) zaprasza o godz. 17.30 do wspólnego odmówienia różańca w intencji dzieci i rodziny. Zaproszenie szczególnie skierowane jest do rodziców i dziadków. Taka modlitwa będzie w każdy Pierwszy Poniedziałek Miesiąca.

5. We wtorek wieczorowa Msza św. w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach.

6. W środę 8 września, Święto Narodzenia NMP, tradycyjne nazwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Po Mszach św. będziemy święcili ziarno siewne, nasiona kwiatów i warzyw do przyszłorocznych zasiewów. Zachęcamy do przyniesienia w środę ziarna i nasion do kościoła.

7. W sobotę 11 września mija 20 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz pomódlmy się w intencji pokoju w Europie i w naszej Ojczyźnie.

8. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z Kandydatami do Bierzmowania z klas 8. i ich Rodzicami. Będzie to rozpoczęcie drugiego roku przygotowań. Klasy siódme będą miały spotkanie 19 września.

9. Bóg zapłać za indywidualne i zbiorowe ofiary na renowację witraży. KŻRK Róża Różańcowa św. Stanisława – 100 zł na Misje św. Indywidualne ofiary publikujemy na parafialnej stronie internetowej.

10. Tydzień temu mężczyźni zapraszali do Męskiego Różańca. Dzisiaj prosimy Panie z Róży Różańcowej, aby zaprosiły na poniedziałek do modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Jan Wasyluk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

12. Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego tygodnia i korzystania z jeszcze ciepłych dni tego lata. Szczęść Boże.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM