Ogłoszenia duszpasterskie /

24. Niedziela Zwykła

24. Niedziela Zwykła

niedziela 13.09.2020

OGŁOSZENIA  
24. Niedziela Zwykła - 13.09.2020 r.

1.        Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny, zwłaszcza w tym bardzo trudnym czasie. Każdego dnia na wieczorowej Mszy św. będziemy modlili się za ludzi młodych, rodziców i wychowawców.

2.        Dzisiaj ofiary składane do puszek po mszy św. przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego.

3.        Jutro, 14-go września wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie przez Cesarzową św. Helenę krzyża, na którym umarł nasz Pan Jezus Chrystus.
W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, zwłaszcza gdy przechodzimy przed kościołem. Z racji tego święta warto uporządkować na jesień otoczenie przydrożnych krzyży i kapliczek. Być może niektóre trzeba wyremontować, zwróćmy na to uwagę. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00, po każdej Mszy św. adoracja Krzyża z drzewa oliwnego, który przywieźli pielgrzymi z Ziemi św. Krzyż ten wniesiony był na Golgotę i do Grobu Pańskiego, są w nim również cząstki Ziemi Świętej.

4.        We wtorek w liturgii Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Tego dnia do kościoła zapraszamy Matki, które boleśnie przeżywają swoje problemy, aby poleciły swoje troski za przyczyną Matki Bożej Bolesnej.

5.        W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji do nowenny. Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji uczestników Nowenny oraz w intencjach zapisanych na kartkach.

6.        W piątek wypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Polskiej Młodzieży. Zapraszamy na wieczorową Mszę św. dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli. Za przyczyną św. Stanisława będziemy prosili Boga o świętość dla młodego pokolenia. Śpiew poprowadzi nasza parafialna scholka.
Tego dnia Ks. Jacek zaprasza Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego dla młodzieży. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców kandydatów do bierzmowania.
Ksiądz Paweł zaprasza Rodziców Ministrantów na spotkanie po Mszy św. wieczorowej w kawiarence parafialnej. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania nowych kandydatów na ministrantów.

7.        Za tydzień w niedzielę zapraszamy pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. tradycyjne spotkanie podsumowujące tegoroczną pielgrzymkę w kawiarence parafialnej.

8.        26 września w dzień Wspomnienia Matki Bożej Leśniańskiej planujemy 2. Biegową Pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej. Wszelkich informacji udziela ks. Paweł.

9.        W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Alicja Zaniuk, Wiesława Frankowska i Stanisława Brodzicka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

10.    Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa a solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych. Szczęść Boże.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM