Ogłoszenia duszpasterskie /

24. Niedziela Zwykła

24. Niedziela Zwykła

niedziela 12.09.2021

OGŁOSZENIA  
24. Niedziela Zwykła - 12.09.2021 r.

1. Na pytanie, które Chrystus zadaje w dzisiejszym fragmencie Ewangelii: „a wy za kogo mnie uważacie”, każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć.

2. Dzisiaj po sumie spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8. i ich Rodziców.

3. W poniedziałek wypada 13-sty dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej tradycyjnie wyruszy Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy na cmentarz. Matka Boża w objawieniach zachęca do modlitwy i pokuty oraz do publicznego wyznania wiary. To właśnie dlatego wychodzimy na ulice naszego miasta. Pójdziemy ulicami: Rynek, Bialską, wejdziemy na cmentarz. Wrócimy ulicami Moniuszki, 1-go Maja i Berka Joselewicza. Prosimy o zabranie zniczy. Jest to już przedostatnia procesja w tym roku.

4. We wtorek 14-go września wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie przez Cesarzową św. Helenę krzyża, na którym umarł nasz Pan Jezus Chrystus.
W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, zwłaszcza gdy przechodzimy przed kościołem.
Przy okazji tego święta bardzo prosimy, aby uporządkować na jesień otoczenie przydrożnych krzyży i kapliczek. Być może niektóre trzeba już wyremontować.
Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 18.00, po każdej Mszy św. adoracja Krzyża z drzewa oliwnego, który przywieźli pielgrzymi z Ziemi św.. Krzyż ten wniesiony był na Golgotę i do Grobu Pańskiego, są w nim cząstki Ziemi Świętej, na co dzień krzyż ten wisi w przedsionku naszego kościoła.

5. W środę liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Tego dnia do kościoła zapraszamy Matki, które boleśnie przeżywają matczyne problemy, aby poleciły swoje troski za przyczyną Matki Bożej Bolesnej.

6. W najbliższy czwartek wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji do nowenny. Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji uczestników Nowenny oraz w intencjach zapisanych na kartkach.

7. W sobotę wypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Polskiej Młodzieży. Za przyczyną św. Stanisława będziemy prosili Boga o świętość dla młodego pokolenia.

8. W przyszłą niedzielę po sumie, ks. Jacek zaprasza Uczniów klas 7. i ich rodziców, na spotkanie, które rozpocznie dwuletni cykl przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

9. W sobotę, 18 września, odbędzie się XXX Siedleckie Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców. Rozpocznie się mszą św. sprawowaną w kościele św. Józefa w Siedlcach, przy ul. Sokołowskiej.

10. W tym roku mija 25. rocznica beatyfikacji Wincentego Lewoniuka i Jego Towarzyszy, Męczenników z Pratulina. 3 października w Pratulinie planowane są Uroczystości Jubileuszowe, na które Ksiądz Biskup Ordynariusz serdecznie zaprasza, ze szczególnym uwzględnieniem Bractwa Strażnicy Kościoła. Jednocześnie Ksiądz Biskup zastrzega, że jeżeli stan wyjątkowy w strefie przygranicznej zostanie przedłużony, to uroczystości zostaną przeniesione na inny termin.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Marianna Czerko i Krystyna Stambulska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

12. Naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa a solenizantom i jubilatom wielu łask Bożych. Szczęść Boże.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM