Ogłoszenia duszpasterskie /

28. Niedziela Zwykła

28. Niedziela Zwykła

niedziela 11.10.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
28. Niedziela Zwykła - 11.10.2020 r.

1.        Bardzo dziękujemy ks. Danielowi Struczykowi za wygłoszone Słowo Boże. Ks. Daniel zajmuje się w radiu administracją i sprawami technicznymi, to trudna i odpowiedzialna praca. Życzymy wielu sił do pracy.

2.        W całej Polsce dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II, składając dobrowolną ofiarę do puszki. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Przed kościołem młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do skarbonek.

3.        We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wieczorowej Procesja Fatimska pójdzie ulicami: 11-go listopada, Sienkiewicza, Kościuszki, Traugutta i Berka Joselewicza. Bardzo prosimy aby zabrać ze sobą maseczki na twarz i lampiony. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Różańcowego przed Mszą św. – różaniec odmówimy w czasie procesji.
Już dzisiaj bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Procesji Fatimskich w tym pandemicznym roku. Od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca, procesje gromadziły wiele osób, choć w maju ta procesja była symboliczna, ale w pozostałe miesiące było nas imponująco dużo.

4.        W środę Dzień Edukacji Narodowej - czyli Dzień Nauczyciela. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy, zwłaszcza teraz w tych trudnych czasach potrzebna im nasza modlitwa. W ich intencji odmówimy w środę różaniec. Nie zapomnijmy złożyć życzeń naszym nauczycielom oraz pomodlić się za zmarłych nauczycieli i wychowawców.

5.        W piątek 16 października, przypada 42. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za przyczyną św. Jana Pawła II, największego autorytetu XX wieku. Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w najbliższy czwartek. Nowennę odmówimy w czasie różańca.

6.        W niedzielę 18 października, wypada liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Z tej racji już w sobotę zapraszamy na różaniec i wieczorową Mszę św. lekarzy, pielęgniarki i pracowników Służby Zdrowia, będziemy modlili się o potrzebne siły i umiejętność służenia zdrowiu nas wszystkich.

7.        W sobotę po Mszy św. wieczorowej katecheza przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych.

8.        W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Naszą modlitwą, a także materialną ofiarą składaną na tacę, będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieła misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych.

9.        Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii planujemy Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Domowym Kościołem w naszej parafii opiekuje się ks. Jacek. Zapraszamy i zachęcamy chętne małżeństwa do formacji w tej wspólnocie.

10.    Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, cały kraj został objęty "żółtą strefą" reżimu sanitarnego. Dlatego prosimy naszych parafian, aby wchodząc do kościoła zakładali maseczki na twarz. Gdyby ktoś zapomniał maseczki, na bocznych ołtarzach są rezerwowe maseczki do dyspozycji naszych parafian.

11.    Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do systematycznego porządkowania grobów, segregowania odpadów oraz do składania kartek wypominkowych. Modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach rozpoczniemy na cmentarzu już we czwartek 29 października o godz. 15.00. Mamy nadzieję, że reżimy sanitarne pozwolą nam spokojnie uczestniczyć w listopadowych nabożeństwach na cmentarzu.

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Ułasiuk, którego pogrzeb odbędzie się 19 października, godz. 11.00 – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

13.    Naszym Parafianom życzymy Bożego Błogosławieństwa na rozpoczynający się tydzień. Pamiętamy w tym tygodniu szczególnie o Pracownikach Oświaty i Służby Zdrowia.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM