Ogłoszenia duszpasterskie /

29. Niedziela Zwykła

29. Niedziela Zwykła

niedziela 18.10.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
29. Niedziela Zwykła - 18.10.2020  r.

1.        Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Przez cały tydzień w czasie nabożeństw różańcowych będziemy omadlać dzieła misyjne Kościoła.

2.        W dzisiejszą niedzielę 18 października wypada Święto Św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem pracowników Służby Zdrowia. W obecnej sytuacji otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

3.        W związku z nowymi zasadami reżimu sanitarnego, przypominamy naszym parafianom o obowiązku zasłaniania twarzy w kościele i wokół kościoła. Zgodnie z przepisami, w kościele jednocześnie może przebywać ok. 150 osób, wokół kościoła nie ma limitu, ale trzeba zachować dystans społeczny. Gdy w kościele będzie już zbyt wiele osób, w drzwiach ustawimy prośbę o pozostanie na zewnątrz. Proponujemy aby wybierając się do kościoła założyć ubranie odpowiednie do pogody. Na dzień dzisiejszy, każdy kto chce być na niedzielnej Mszy św., może na niej być, dlatego nie rozpoczynamy jeszcze transmisji z naszego kościoła, choć jesteśmy na nią przygotowani. Nasz kościół dwa razy w tygodniu jest dokładnie dezynfekowany, zaplanowaliśmy również ozonowanie, mamy ciągle wymieniane powietrze dzięki rekuperatorom. W kościele możemy i powinniśmy się czuć bezpiecznie.

4.        W najbliższą środę po wieczorowej Mszy św. planujemy spotkanie Rodziców i Dzieci klas trzecich. Zakaz takich spotkań dotyczy tylko strefy czerwonej, u nas póki co możemy takie spotkania jeszcze robić. Wykorzystajmy czas na spotkania, bo nie wiadomo co będzie dalej.

5.        W niedzielę za tydzień po sumie spotkanie Rodziców uczniów klas ósmych w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6.        Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Nie wiemy jeszcze jak będą wyglądały uroczystości na cmentarzu. Póki co przygotowujemy się normalnie do tych uroczystości. Na ostatnich ławkach wyłożone są specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu w modlitwie Kościoła przez cały rok. Wypełnione kartki, po odcięciu części informacyjnej, możemy składać w zakrystii lub złożyć na tacę.

7.        Wiele osób już uporządkowało groby najbliższych, dziękujemy za tę troskę. Również wiele osób uporządkowało zarezerwowane, puste kwatery. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Wszyscy chcemy, aby nasz cmentarz był czysty i zadbany. Bardzo prosimy aby wyrzucać śmieci do śmietników, a w śmietnikach odpadki dokładnie segregować zgodnie z napisami. Pozostawienie odpadów gdziekolwiek lub nie segregowanie, dodaje pracy obsłudze cmentarza. W tych dniach generujemy ogromne ilości odpadów na cmentarzu, a obsługa cmentarza i tak ma wiele pracy.

8.        Burmistrz Miasta i Gminy Łosice przypomina o trwającym Powszechnym Spisie Rolnym. Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych, a czasu jest coraz mniej. Prosimy aby zainteresować się tą sprawą. W najbliższym czasie, w tej sprawie, może kontaktować się rachmistrz.

9.        Za tydzień w niedzielę zmiana czasu - śpimy dłużej.

10.    Za tydzień również wypada Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarczy przy parafii i na cmentarzu, chodzi również o prace już wykonane. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian aby przy okazji tacy gospodarczej uwzględnić również sezon grzewczy w kościele.

11.    Sprawy Gospodarcze.
- Rekuperacja w naszym kościele już działa. Dwadzieścia cztery godziny na dobę wymieniane jest powietrze w kościele dzięki specjalnym urządzeniom, bez straty ciepła.
- Odnowiony żyrandol zawisł już w nawie głównej. Dzięki temu dwa żyrandole są już po renowacji. Na renowację czekają jeszcze dwa boczne i kinkiety. Niestety muszą jeszcze trochę poczekać w związku z panującą sytuacją.

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Jerzy Ilczuk - Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

13.    Naszym Parafianom i Gościom życzmy spokoju ducha na jesienne, pochmurne dni oraz przypominamy za tydzień w niedzielę zmiana czasu - śpimy dłużej -:)

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM