Ogłoszenia duszpasterskie /

3. Niedziela Wielkanocna

3. Niedziela Wielkanocna

niedziela 26.04.2020

OGŁOSZENIA  
3. Niedziela Wielkanocna - 26.04.2020 r. / 6. tydzień epidemii

1.        Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona. Jesteśmy zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, zachęcamy do czytania Pisma św. - dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Codziennie od godz. 7.00 do 18.00 nasz kościół jest otwarty i jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Nie wszyscy mogą być w niedzielę w kościele, wypada jednak abyśmy przyszli na chwilę adoracji lub przyszli w tygodniu na Mszę św. do kościoła.

2.        W związku z epidemią obowiązuje nas limit 40 osób, mogących przebywać jednocześnie w kościele. Do kościoła przychodzimy z zakrytą twarzą. Przed kościołem nie możemy stawać w grupach, powinniśmy zachować przepisowe odległości, tak jak w parku.

3.        W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwa rano po Mszy św., po południu w piątek o godz. 18.00, razem z majówką ze względu na transmisję, a w sobotę po wieczorowej Mszy św. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i miesięczna adoracja po sumie.

4.        W piątek rozpoczynamy miesiąc MAJ. W tradycji katolickiej, ten najpiękniejszy miesiąc, poświęcony jest Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy do śpiewania majówki przy kapliczkach czy w kościele. W tym roku mamy szczególny powód, aby wzywać wstawiennictwa Nieustającej Wspomożycielki Wiernych. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 18.00, a przy kościółku św. Stanisława o godz. 19.00. Bardzo prosimy aby mieszkańcy ulicy 1-go Maja i Moniuszki posprzątali kościółek i teren wokół. W trakcie nabożeństwa prosimy, aby zachowując przepisowe odległości, zajmować miejsca na całym terenie wokół kościółka, łącznie z trawą oraz na chodniku przed ogrodzeniem.

5.        W sobotę 2 maja, Uroczystość Odpustowa Patrona naszej parafii św. Zygmunta Króla. Główna Msza św. Odpustowa o godz. 18.00, przewodniczył jej będzie Ksiądz Jerzy Duda, nasz ziomek. Nie będzie możliwości ucałowania relikwii św. Zygmunta. Po Mszy św. nie będzie procesji, ale zaśpiewamy majówkę i pomodlimy się z racji Pierwszej Soboty. Całość będzie transmitowana. Odpust ku czci św. Stanisława 10 maja.

6.        W przyszłą niedzielę wypada 3 Maja, 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-maja. Transmitowana Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy Panią Starostę z mężem, Pana Burmistrza z żoną, Przewodniczących Rady Powiatu i Miasta, Komendantów Służb oraz symbolicznie tylko jeden Poczet Sztandarowy Miasta i Gminy.

7.        Spowiedź codziennie, łącznie z niedzielą od godz. 17.00 do 18.00. W pierwszy piątek Miesiąca dodatkowo od godz. 15.00 do 16.00. W najbliższym czasie powinniśmy pójść do spowiedzi tak, aby wypełnić obowiązek spowiedzi wielkanocnej, wcześniej nie mieliśmy takich możliwości. W ubiegłym tygodniu, każdego dnia było bardzo dużo osób do spowiedzi.

8.        Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje Dyrektorowi i Nauczycielom Zespołu Szkół Nr. 2 - "szkoły nad jeziorkiem" za zamontowanie ławek przed kościołem.

9.        Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Ofiary składane na tacę, przeznaczone są na prace gospodarcze. Jak zauważyliśmy prace gospodarcze w naszej parafii, nie zostały zatrzymane, a wręcz przeciwnie zostały przyspieszone. Kończymy nowe ogrodzenie budynków parafialnych, na strychu kościoła został zainstalowany szyb wentylacyjny, który ma wymusić ruch powietrza w kościele, końcówkę tego szybu widać na dachu kościoła, wykonaliśmy też nowe schody przy budynku Narutowicza 2B. W tym tygodniu docieplimy jeszcze strop kościoła, tak żeby w lecie się nie nagrzewał, a w zimie nie wyziębiał. Przyspieszenie prac przy kościele, spowodowane jest tym, że istnieje możliwość dużej inflacji związanej z kryzysem gospodarczym. Składamy podziękowania, tym wszystkim, którzy w różnej formie, czy to na konto bankowe, czy do skarbonek w kościele, złożyli ofiary w ostatnim czasie. Bóg zapłać za zrozumienie sytuacji.

10.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Henryk Radziwonka i Wojciech Bartczuk

11.    Na najbliższy tydzień wszystkim Naszym Parafianom życzymy pogody ducha, tak abyśmy mogli z nadzieją i spokojem spojrzeć w przyszłość.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM