Ogłoszenia duszpasterskie /

3. Niedziela Wielkanocna

3. Niedziela Wielkanocna

niedziela 18.04.2021

OGŁOSZENIA  
3. Niedziela Wielkanocna - 18.04.2021 r.

1. Dzisiaj Trzecia Niedziela Wielkanocna. Okres od Zmartwychwstania do Wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które realizujemy między innymi przez czytanie Pisma św. - dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Codziennie od godz. 7.00 do 18.00 nasz kościół jest otwarty i jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Nie wszyscy, z różnych względów, mogą być w niedzielę w kościele, choć uczestniczą we mszy św. on-line. Wypada jednak przyjść do kościoła na adorację w ciągu tygodnia. Na półce w kościele z książkami do modlitwy jest również Pismo św.

2. W środę ks. Paweł zaprasza Rodziców i Dzieci klas trzecich na spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.

3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. W związku z uroczystością, tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Wojciechu, który pomaga w naszej parafii w każdą niedzielę.

4. Również w piątek przed wieczorową Mszą św. Nowenna Miesięcy za przyczyną Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Natomiast po wieczorowej Mszy św. spotkanie Bractwa Strażnicy Kościoła. Zapraszamy mężczyzn, którzy rozważają wstąpienie do tego bractwa.

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W Górkach i Hadynowie odpust parafialny.

6. Przyszła niedziela to również Ostatnia Niedziela Miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze, zwłaszcza na wymianę okien i renowację witraży.

7. Bóg zapłać za indywidualne ofiary na nowe okna i renowację witraży.  Aktualną listę ofiar indywidualnych publikujemy na parafialnej stronie w zakładce: „Podziękowanie za ofiary”.

8. Sprawy gospodarcze. Jak zauważyliśmy, witraże w naszym kościele zostały już całkowicie zdemontowane. Wrócą do nas dopiero pod koniec roku kalendarzowego. Renowacja witraży, to bardzo żmudny i kosztowny  proces. W ubiegłym tygodniu przyjechały już pakiety szybowe do okien zewnętrznych. W tym tygodniu powinny przyjechać aluminiowe ramy zewnętrzne. Ich montaż planujemy na początek maja.

9 W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Marianna Lipińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10 Na najbliższy tydzień Naszym Parafianom życzymy pogody ducha i pogody atmosferycznej, tak abyśmy mogli z nadzieją i spokojem spojrzeć w przyszłość.  

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM