Ogłoszenia duszpasterskie /

3. Niedziela Zwykła

3. Niedziela Zwykła

niedziela 24.01.2021

OGŁOSZENIA  
3. Niedziela Zwykła - 24.01.2021 r.

1.        Dzisiejsza niedziela, to Trzecia Niedziela Okresu Zwykłego. W czytaniach Mszalnych usłyszeliśmy dwa ważne zdania. „Przemija bowiem postać tego świata” oraz zdanie wypowiedziane przez Chrystusa do Jego uczniów: „Pójdźcie za mną, a sprawię, że staniecie się...”. Obecne, trudne czasy, wymagają od nas poważnego zaangażowania w życie Kościoła, także w wymiarze parafialnym.

2.        Wczoraj w naszej parafii rozpoczęliśmy Nowennę Miesięcy za wstawiennictwem Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Każdego 23-go dnia miesiąca, przed wieczorową Mszą św., będziemy przygotowywali się do Uroczystości 25-lecia Beatyfikacji naszych Męczenników Unickich. Warto pamiętać o tym, że mieszkańcy Łosic i okolic, w dużej części mają korzenie unickie. Nasi przodkowie, stawali wobec tych samych dylematów, przed którymi stanęli Męczennicy z Pratulina.

3.        Również wczoraj w Pratulinie odbyło się zaprzysiężenie członków Bractwa Strażnicy Kościoła. Statut Bractwa oraz najważniejsze informacje na temat tego Bractwa, zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Wszystkich dorosłych mężczyzn zachęcamy do tego, aby poważnie rozważyli możliwość wstąpienia w szeregi Bractwa Strażników Kościoła. Informacji na ten temat udziela ks. Jacek.

4.        Dzisiaj po Mszy św. przed kościołem, zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek. Na prośbę Episkopatu Polski, jest to wsparcie dla mieszkańców Chorwacji, dotkniętych tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi.

5.        W środę ks. Paweł zaprasza na wieczorową Msze św. Rodziców i Dzieci klas drugich, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii św.

6.        Sprawy gospodarcze. W tym tygodniu rozpoczynamy już prace przygotowawcze do wymiany dużych okien zewnętrznych w kościele. Przy okazji wymiany okien, planujemy również wykonać konserwację i zabezpieczenie witraży.

7.        Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie taca przeznaczona będzie na prace gospodarcze przy kościele oraz na ogrzewanie kościoła.

8.        Na terenie miasta i Gminy Łosice, do 30 stycznia br. będzie prowadzona Akcja Zbiórki Złomu, która ma charakter charytatywny i jest dedykowana Antosi Dąbrowskiej, 9-cio miesięcznej dziewczynce, chorej na SMA. Sołtysi, Radni i Zarządy Osiedli są poinformowani o logistyce tej akcji. Szczegóły akcji na stronie UMiG oraz ŁDK. Zachęcamy do pozbycia się zbędnego złomu.

9.        W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Krzysztof Jakimiuk. Wieczny odpoczynek...

10.     Wszystkim naszym Parafianom życzymy udanego tygodnia. A starszym dzieciom i młodzieży życzymy szybkiego powrotu do szkoły.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM