Ogłoszenia duszpasterskie /

33. Niedziela Zwykła

33. Niedziela Zwykła

niedziela 15.11.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
33. Niedziela Zwykła - 15.11.2020 r.

1.        Przeżywamy dzisiaj 33. Niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że Rok Liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas, na powtórne przyjście Chrystusa, czyli na Paruzję. Majątek, który otrzymaliśmy w dzierżawę i rozliczenie, o których mówi Ewangelia, jak ulał pasują do dzisiejszych czasów. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem, na końcu naszego życia i na końcu wieków. Następna niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela za dwa tygodnie, to już Adwent.

2.        Dzisiaj wypada Światowy Dzień Ubogich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących, którym pomaga Caritas. Niedziela ta została ustanowiona przez Papieża Franciszka na zakończenie Roku Miłosierdzia.

3.        W tym tygodniu wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa za przyczyną naszego świętego rodaka, w obecnej sytuacji, wydaje się być szczególnie konieczna. Zachęcamy do składania intencji do nowenny, a także do indywidualnej modlitwy przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II.

4.        W sobotę w liturgii wypada Wspomnienie Ofiarowania NMP. To wspomnienie ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych. Będziemy prosili również o powołania zakonne z naszej parafii.

5.        Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, codziennie o godz. 16.30, niedziela 17.30. Kolejność ulic i miejscowości na drzwiach kościoła, na tablicy ogłoszeń oraz w internecie. Jeżeli ktoś nie może być w kościele, zachęcamy do łączności modlitewnej wyznaczonego dnia.

6.        Z myślą o naszych parafianach przygotowaliśmy Ścienny Kalendarz Parafialny na rok 2021, ozdobiony zdjęciami z wydarzeń, które wspólnie przeżywaliśmy w tym roku w naszej parafii. Ponieważ ten rok jest wyjątkowy, wyjątkowy i historyczny jest również kalendarz. Na przykład, są w nim zdjęcia z procesji rezurekcyjnej bez udziału wiernych. Kalendarze dostępne są na ołtarzach bocznych. Ich cena, to dobrowolna ofiara na utrzymanie naszego kościoła w czasie pandemii.

7.        W tym tygodniu Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny do rodzin naszej parafii. Przypominamy, że opłatki w naszej parafii dostarcza tylko Pan Organista, według ogłoszonego w niedzielę porządku. Tylko te opłatki są poświęcone. Jeżeli mamy opłatki z innego źródła nie są one poświęcone i nie powinno się nimi dzielić przy stole wigilijnym. Ofiary składane przy tej okazji są rodzajem zwrotu kosztów oraz trzynastej pensji na utrzymanie organisty w naszej parafii. W tym tygodniu Pan Organista odwiedzi mieszkańców:

poniedziałek od godz. 9.00 - Świniarów i Kolonia,  ul. Białostocka i Podmiejska
poniedziałek od godz. 17.30 - bloki - Sienkiewicza 3 i 5
wtorek od godz. 9.00 - Jeziory, Chotycze i Kolonie
wotrek od godz. 17.30 - bloki - Sienkiewicza 1, 4, 6, 6A
środa od godz. 9.00 - Toporów, Meszki, domy na ul. Bialskiej
środa od godz. 17.30 - bloki - Majora Zenona 2 i 4
czwartek od godz. 12.00 - domy na ul. Błonie, Handlowej, 1 Maja, Moniuszki, św. Stanisława, Traugutta
czwartek od godz. 17.30 - bloki - Sienkiewicza 6B i Majora Zenona 6
piątek od godz. 12.00 - domy na ul. Międzyrzeckiej, Asza, Rynek, Sokołowskiej, Spółdzielczej, Kilińskiego, Krótkiej
piątek od godz. 17.30 - bloki na ul. Kościuszki 9 i 11
sobota od godz. 9.00 - domy na ul. Targowej, Krzywej, Radzyńskiej, Miodowej, Miłej, Spokojnej, Leśnej, 1000-lecia

8.        Bóg zapłać za indywidualne ofiary na funkcjonowanie naszej parafii składane do skarbonek w kościele i te przekazywane na konto parafialne. Bóg zapłać.

9.        W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Romuald Daniluk, Agnieszka Tymoszuk Czesław Filipiuk, Henryk Potiopa - Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie....

10.    Naszym Parafianom życzymy, Bożego Błogosławieństwa oraz wiele ciepła w najbliższych dniach.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM