Ogłoszenia duszpasterskie /

4. Niedziela Wielkiego Postu

4. Niedziela Wielkiego Postu

niedziela 14.03.2021

OGŁOSZENIA  
4. Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021 r.

1.        Dzisiejsza niedziela w całym Kościele Powszechnym to tzw. Niedziela Laetare - Niedziela Radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud modlitwy, postu i jałmużny, wytrwali w tym niełatwym wysiłku.
(Na znak tej radości Kościół pozwala dzisiaj używać różowego koloru szat liturgicznych. Bogu dzięki tylko dwa razy w roku).

2.        Jeszcze dzisiaj zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 12.00. Od godz. 13.30 mamy możliwość osobistej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Trwa Wielki Post, dobrze byłoby znaleźć choć chwilę na modlitwę w kościele. Taką możliwość mamy również przez cały tydzień od godz. 7.00.

3.        W tym tygodniu wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. Zapraszamy na Nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II przed wieczorową Mszą św. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną świętego patrona rodzin.

4.        W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00, 16.00 i 19.00. Droga Krzyżowa o godz. 19.00 będzie transmitowana na parafialnym kanale YouTube, możemy w niej uczestniczyć tylko w realnym czasie. Wszystkie nagrania tych Dróg Krzyżowych udostępnimy w Wielkim Tygodniu.

5.        W piątek wypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i opiekuna Kościoła Świętego. Tego dnia modlimy się szczególnie za mężów i ojców. Św. Józef doskonale rozumie troskę każdego mężczyzny o bezpieczeństwo swojej rodziny. Z uwagi na uroczystość, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.        W sobotę po wieczorowej Mszy św. katecheza przygotowująca rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka, w czasie świąt wielkanocnych.

7.        Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Przewodniczył im będzie ks. Piotr Witkowicz, obecny proboszcz Parafii Kostomłoty. Dokładny program rekolekcji wywieszony jest na drzwiach kościoła i na tablicy ogłoszeń, oczywiście przypomnimy go za tydzień. W tym roku nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Transmisje nauk rekolekcyjnych w niedzielę o godz. 9.00, poniedziałek i wtorek o godz. 19.00. W transmisjach możemy uczestniczyć tylko w realnym czasie. Już dzisiaj dziękujemy Dominikowi Steckiemu za trud realizacji transmisji przez cały czas trwania pandemii.

8.        W tym tygodniu ruszają już zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisać się można na oficjalnej stronie EDK – www.edk.org.pl wybierając rejon Łosice. Trasa liczy 42 km. Będzie również do wyboru druga trasa o długości 20 km. Zapisy na tę Łosicką Drogę Krzyżową na naszej stronie parafialnej. Obydwie drogi pokonuje się w milczeniu, swoim tempem, w grupach maksymalnie 9-cio osobowych. W najbliższy piątek o godz. 18.30 przybliżymy zasady i idę EDK dla zainteresowanych. Dla osób, które z różnych względów nie mogą się wybrać na tak ekstremalną drogę, proponujemy ekstremalną całonocną adorację w kościele.

9.        W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Regina Buczkowska. Wieczny odpoczynek...

10.    Na rozpoczynający się tydzień Naszym Parafianom i tym, którzy łączą się z nami przez łącza internetowe życzymy Bożej łaski i spokoju wewnętrznego.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM