Ogłoszenia duszpasterskie /

4. Niedziela Zwykła

4. Niedziela Zwykła

niedziela 31.01.2021

OGŁOSZENIA  
4. Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

1.        Przeżywamy dzisiaj Czwartą Niedzielę Okresu Zwykłego. Pytanie zadane przez opętanego, w dzisiejszym fragmencie ewangelii: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić?”, jest jak najbardziej aktualne w obecnych czasach.

2.         Róża Różańcowa zaprasza jutro o godz. 16.30 do kościoła. Wspólnie odmówimy różaniec w intencji swoich dzieci.

3.        We wtorek 2 lutego, wypada Święto Ofiarowania Pańskiego (M.B. Gromnicznej). Według Ewangelii zgodnie z nakazem prawa, każdy pierworodny chłopiec miał być ofiarowany Bogu w Świątyni Żydowskiej. Nie oznaczało to poświęcenia chłopca na służbę kapłańską, ale był to gest symboliczny, poświęcenia Bogu tego, co było dla rodziców największą wartością. "W zamian" - następował obrzęd "wykupienia", tzn. ofiarowano parę synogarlic lub 2 młode gołębie. Tradycyjnie to Święto, nazywamy Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nazwa wzięła się od GROMNICY - świecy, którą tego dnia poświęcimy. Ten symbol ma nam przypomnieć, że Chrystus jest "Światłem na oświecenie pogan". Zapalone gromnice stawiamy w oknie w czasie burzy, zapalamy w czasie trwogi i cierpienia, wkładamy w dłonie osoby umierającej. Po powrocie do domu robimy krzyż na futrynie mieszkania. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Niech w żadnej rodzinie nie zabraknie poświęconej gromnicy.

4.        Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na zakony klauzurowe czyli zakony zamknięte, kontemplacyjne.

5.         Również we wtorek przed wieczorową Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach, w intencji których będzie sprawowana wieczorowa Msza św.

6.        W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. W piątek zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Porządek pozostałych Nabożeństw na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.  W Pierwszą Niedzielę Miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana Tajemnic Różańcowych. Przed sumą modlitwa za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

7.         Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i prace gospodarcze przy kościele. Bóg zapłać za zrozumienie tej strony funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej.

8.        Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane na wykonanie Złotej Róży do obrazu MB Przeczystej. Listę datków, systematycznie publikujemy na naszej stronie parafialnej w zakładce „Podziękowanie za ofiary”. Taką ofiarę możemy złożyć do skarbonek, na konto parafialne lub złożyć na tacę z zaznaczeniem celu ofiary.

9.        W dniach od 5 do 7 lutego Wyższe Seminarium Duchowne w Siedlcach organizuje Rekolekcje Powołaniowe dla młodzieży męskiej. Rekolekcje adresowane są do uczniów szkół średnich oraz do studentów. Szczegółowych informacji udziela ks. Jacek.

10.    W ubiegłym tygodniu nikt z naszej wspólnoty parafialnej nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek...

11.    Wszystkim naszym parafianom życzymy udanego tygodnia oraz umiejętnego korzystania z Karnawału oraz pięknej aury zimowej.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM