Ogłoszenia duszpasterskie /

5. Niedziela Wielkanocna

5. Niedziela Wielkanocna

niedziela 10.05.2020

OGŁOSZENIA  
5. Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020 r. / 8. tydzień epidemii

1.        Dzisiaj w naszej parafii wypada Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. O godz. 12.00 rozpocznie się Suma Odpustowa w kościele pod przewodnictwem ks. Leszka Hryciuka, Proboszcza Parafii Niemojki. Po Mszy św. procesja dookoła kościoła. Ta Msza św. będzie transmitowana. Jak wskazuje historia, kościółek św. Stanisława, to ważne miejsce nie tylko dla naszej parafii, ale dla całego Dekanatu Łosickiego, kościółek był siedzibą Dziekana Łosickiego. Dlatego na ten odpust zjeżdżali się tłumnie mieszkańcy okolicznych miejscowości. W tym roku, z uwagi na zakazy związane z wirusem, nie możemy celebrować tego odpustu przy kościółku św. Stanisława. Wypada jednak, aby choć na chwilę pójść pod kościółek i pomodlić się, tak jak robiliśmy to zawsze.

2.        W środę 13 maja, w liturgii wypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie i całkowicie zawierzmy Maryi nasz trudny czas. Z tej racji, po Mszy św. wieczorowej pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Niestety tym razem procesja musi mieć inną formę, nie pójdziemy na ulice naszego miasta. Procesja z figurą MB niesiona przez wyznaczone osoby, pójdzie dookoła kościoła. Uczestnicy procesji ustawią się w przewidzianych odległościach wokół kościoła i będą uczestniczyli w procesji stojąc w miejscu. Tego dnia Nabożeństwo za przyczyną MB Przeczystej i majówka przed Mszą św.
Za miesiąc 13 czerwca planujemy poświęcenie pól w Łosicach razem z procesją Fatimską. Liczymy, że restrykcje pozwolą nam pójść ulicami miasta.

3.        W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”.

4.        W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Świniarowie, zapraszamy mieszkańców do kościoła na Mszę św. w ich intencji o godz. 12.00, po sumie poświęcenie pól. W Meszkach poświęcenie pól od godz. 16.30, a Msza św. w intencji mieszkańców o godz. 18.00.

5.        Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kaplicach i figurach. Majówka przy kościółku św. Stanisława codziennie o godz. 19.00.

6.        Spowiedź codziennie od godz. 17.00 do 18.00.

7.        Ksiądz Proboszcz prosi o spotkanie Trójki Klasowej Rodziców Dzieci Komunijnych z ubiegłego roku w celu ustalenia Rocznicy Pierwszej Komunii. Spotkanie w poniedziałek o godz. 17.00 na plebanii. Terminu bierzmowania nie jesteśmy w stanie jeszcze podać.

8.        Planowane Parafialne Pielgrzymki do Ziemi Świętej nie odbędą się w tym roku. Zostały przełożone na następny rok. Zaliczki możemy wycofać z Biura Pielgrzymkowego Arka lub zostawić na następny rok.

9.        Dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach zaprasza uczniów klas VIII na Internetowy Dzień Otwarty, który odbędzie się 15 maja 2020. Szczegóły na plakacie.

10.    Gdy chodziliśmy po kolędzie zauważyliśmy, że w domach naszych parafian nie ma obrazu MB Przeczystej ani Szkaplerznej. Zamówiliśmy dość dobrej jakości kopie tych obrazów, wykonane techniką oleodruku na płótnie w ozdobnych ramach. Obrazy te stoją przy ołtarzu Matki Bożej. Taki obraz możemy zamówić, zapisy w zakrystii. Rozprowadzamy je w cenie zakupu u producenta. Gdyby ktoś przy tej okazji chciał złożyć ofiarę na renowację głównego żyrandola, który prawie nam się spalił, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Ten wydatek nie był przewidziany na ten rok, a renowacja żyrandola jest konieczna.

11.    Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na utrzymanie parafii i na prace gospodarcze, składane do skarbonek, na tacę czy na konto bankowe.

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Antonina Świsłowska,
+ Kazimierz Giereło, + Bolesława Jańczuk i + Teresa Piekałkiewicz

13.    Wszystkim naszym parafianom życzymy spokoju ducha w tych niespokojnych czasach.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM