Ogłoszenia duszpasterskie /

5. Niedziela Wielkiego Postu

5. Niedziela Wielkiego Postu

niedziela 21.03.2021

OGŁOSZENIA  
5. Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021 r.

1.        Dzisiejsza Niedziela zmienia zupełnie charakter Wielkiego Postu. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. W naszych domach również powinniśmy zasłonić krzyże kawałkiem fioletowego płótna.

2.        Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Dokładny program rekolekcji na drzwiach kościoła oraz na stronie internetowej. Msze św. jutro i pojutrze 6.30, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi jutro i we wtorek o godz. 19.00. Przypominamy, że w transmisjach uczestniczymy w pełni, a nie tylko je oglądamy tak jak film czy program. Modlimy się do krzyża, a nie do telewizora.

3.        Jutro od godz. 9.30 – Godzina dla Seniorów - spowiedź a następnie udzielenie Sakramentu Namszczenia Chorych. O godz. 10.30 Msza św. dla chorych. Osoby zdrowe prosimy aby wybrały, jeżeli to możliwe, inną godzinę Mszy św. Obłożnie chorych odwiedzimy ze spowiedzią i komunią św. w Wielki Poniedziałek 29 marca. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.

4.        Również jutro o godz. 20.00, zapraszamy na modlitwę o uwolnienie i uzdrowienie duchowe, którą poprowadzi ks. Andrzej Witerski – egzorcysta Diecezji Drohiczyńskiej.

5.        We wtorek, przed Mszą św. o godz. 17.00, Nowenna Miesięcy za przyczyną Bł. Męczenników Podlaskich.

6.        W czwartek 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Życie to wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Za ławkami wyłożone są materiały do Duchowej Adopcji dzieci poczętych.

7.        W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku Drogi Krzyżowe o godz. 9.00, 16.00 i 19.00. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej o godz. 19.00 czyli ok godz. 20.00 będzie sprawowana Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. chętni i zapisani uczestnicy wyruszą na dwie trasy EDK (42 km i 20 km). W zakrystii do nabycia pakiety uczestnika EDK. Po Mszy św. rozpocznie się również Ekstremalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała całą noc. To propozycja dla osób, które nie mogą podjąć się wysiłku pokonania wielu kilometrów. Adorować możemy w sposób ciągły, ewentualnie z przerwami lub wybrać sobie dowolną ilość czasu w ciągu nocy. Trudne czasy wymagają trudnej modlitwy.

8.        Za tydzień Niedziela Palmowa. Po mszy św. o 12.00 spotkanie z rodzicami uczniów kl. VIII przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu, więc śpimy krócej.

9.        Poświęcenie palm na każdej Mszy św. W sposób uroczysty poświęcimy palmy o godz. 10.15, wtedy to wyruszy procesja wokół kościoła. Wszyscy uczestnicy procesji będą stali w miejscu, a przemieszczał się będzie tylko korowód Apostołów z Panem Jezusem. Prosimy aby dzieci zabrały na procesję marchewkę dla osiołka. Bezpośrednio po procesji - Msza św., konkurs na NAJWYŻSZĄ PALMĘ. Będzie możliwość karmienia marchewką osła. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową przeznaczone będą na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy aby uwzględnić również to, że jest to Ostatnia Niedziela Miesiąca, a więc taca gospodarcza. Tego dnia należy przynieść do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną.

10.    Parafialny Zespół Charytatywny zwraca się z prośbą do rodzin naszej parafii aby zechciały podzielić się zakupami świątecznymi z najbardziej potrzebującymi. Na bocznych ołtarzach wyłożone są Torby Miłosierdzia. Weźmy dzisiaj jedną torbę, lub więcej toreb. Robiąc swoje zakupy napełnijmy tę torbę artykułami spożywczymi. Wypełnioną torbę przynieśmy do kościoła najlepiej w czasie rekolekcji ale najpóźniej do piątku. Gdyby ktoś nie miał czasu na robienie zakupów, na bocznych ołtarzach, przy Torbach Miłosierdzia stoją skarbonki, gdzie możemy złożyć ofiarę, a Zespół Charytatywny zrobi te zakupy za nas i dostarczy je przed świętami do najbardziej potrzebujących rodzin.

11.    Diecezjalny Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej,  jak co roku, proponuje zakup czekoladowego Baranka Wielkanocnego. Czekoladowe Baranki można nabyć po Mszy św. przed kościołem.

12.    Bóg zapłać za ofiary, złożone anonimowo, do skarbonki parafialnej.

13.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Arkadiusz Frydrychowicz. Wieczny odpoczynek…

14.    Na rozpoczynający się czas rekolekcji niech Bóg nam błogosławi.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM