Ogłoszenia duszpasterskie /

5. Niedziela Zwykła

5. Niedziela Zwykła

niedziela 07.02.2021

OGŁOSZENIA  
5. Niedziela Zwykła - 7.02.2021 r.

1.        Gościmy dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego. Dziękujemy za ich obecność oraz skierowane do nas słowo. Po Mszy św. przed kościołem możliwość nabycia modlitewnika opracowanego przez Księdza Profesora Kazimierza Matwiejuka. W obecnych czasach coraz trudniej jest odpowiedzieć na powołanie do Służby Bożej. Tym bardziej dziękujemy klerykom za ich świadectwo. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nowe powołania z naszej parafii oraz modlitwy za tych, którzy odpowiedzieli już na Boże wezwanie.

2.        W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, jest to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata, widzieliśmy to na własne oczy w czasie naszej pielgrzymki do Lourdes.

3.        Z racji wspomnienia MB z Lourdes w naszej parafii w czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym w dotarciu do kościoła. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje choroby i słabości zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem w czasie nabożeństwa dla chorych i cierpiących. Choroby i słabości nie koniecznie widać na zewnątrz, dlatego zapraszamy tych, którzy są chorzy nie tylko fizycznie ale i chorych duchowo. Tego dnia szczególnie prosimy o zachowanie wymogów reżimu sanitarnego.

4.        Najbliższy czwartek jest również Tłustym Czwartkiem, a więc ostatnim czwartkiem w tegorocznym karnawale. Tego dnia pączki podobno nie mają kalorii :-). Niech ten ostatni pełny tydzień karnawału będzie już dla nas okazją do rozpoczęcia przygotowań do Środy Popielcowej i Wielkiego Postu.

5.        W przyszłą niedzielę tradycja katolicka wspomina w liturgii św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, podczas tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także w Polsce, przyjęło się czcić tego świętego, jako patrona zakochanych. Niech to wspomnienie będzie okazją do przekazania życzeń osobom, które kochamy.

6.        Przypominamy, że Środa Popielcowa w tym roku wypada już 17 lutego. Planujemy, aby patronem Wielkiego Postu w naszej parafii był św. Józef, Opiekun Kościoła.

7.        Nasz Parafialny Zespół Charytatywny, w ubiegłym tygodniu, zdecydował się na współpracę z Bankiem Żywności. W bazie danych Zespołu Charytatywnego są osoby, które otrzymywały już dary. Gdyby jakaś osoba lub rodzina kwalifikowała się do przyjęcia darów prosimy o kontakt z miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, w celu uzyskania skierowania do otrzymania pomocy. Szczegółowe kryteria otrzymania darów z Banku Żywności publikujemy na naszej stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń.

8.        Sprawy gospodarcze.
- Mimo mroźnej pogody trwają prace przy budowie nowych pieczar grobowych na cmentarzu. Utwardzane są również alejki przy nowych pieczarach, tak aby ta część cmentarza była od razu całkowicie zagospodarowana.
- Rozpoczęliśmy już prace nad odnowieniem wnętrza kościółka św. Stanisława. Chcemy, aby w sezonie letnim ten kościółek był miejscem codziennej modlitwy.
- Zimowa aura, niestety spowodowała przełożenie wykonania pomiarów dużych okien zewnętrznych w kościele. Takie pomiary planujemy w pierwszym możliwym terminie.

9.        Bóg zapłać za indywidualne ofiary na wykonanie Złotej Róży do obrazu Matki Bożej Przeczystej. Wszystkie ofiary na bieżąco publikujemy na stronie parafialnej.

10.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Zbigniew Jaszczuk, Andrzej Sawicki i Zofia Haraszewska.

11.    Wszystkim naszym parafianom życzymy bożego Błogosławieństwa oraz bezpiecznego korzystania z zimowej i mroźnej pogody.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM