Ogłoszenia duszpasterskie /

6. Niedziela Wielkanocna

6. Niedziela Wielkanocna

niedziela 17.05.2020

OGŁOSZENIA  
6. Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020 r. / 9. tydzień epidemii

1.        Przez kolejne dni maja, w liturgii Kościoła, cieszymy się ze Zmartwychwstania Chrystusa. Dzisiaj już 6. Niedziela Wielkanocna. W Ewangelii Chrystus obiecuje swoim uczniom, że pośle im Ducha Świętego, On ich wszystkiego nauczy i wszystko im przypomni. Dzisiaj, każdemu z nas, konieczne jest światło Ducha Świętego, tak aby rozpoznać Boże znaki w tym trudnym czasie.

2.        W całej Polsce, we wszystkich kościołach, odczytywany jest list Rady Stałej KEP z okazji 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar Jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Modlimy się za Jego przyczyną.

3.        Dzisiaj Poświęcenie Pól w Świniarowie - Msza św. w kościele o godz. 12.00 i w Meszkach od godz. 16.30.

4.        Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkania w grupach dla młodzieży klas 8. już w poniedziałek. W czwartek spotkanie z Rodzicami kandydatów do bierzmowania. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

5.        W tym tygodniu wypada Trzeci Czwartek Miesiąca. O godz. 17.45 Nowenna za przyczyną Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania osobistych intencji do tej nowenny. Nowenna za przyczyną MB Przeczystej w środę także o godz. 17.45.

6.        Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.        W przyszłą niedzielę Poświęcenie Pól w Toporowie - Msza św. o godz. 12.00 w intencji mieszkańców, po tej Mszy św. poświęcenie pól. Natomiast Poświęcenie Pól w  Chotyczach, Jeziorach od godz. 16.30, Msza św. w intencji mieszkańców o godz. 18.00.

8.        Nabożeństwo Majowe w naszym kościele o godz. 18.00, przy kościółku św. Stanisława o godz. 19.00.

9.        Od dzisiaj decyzją Premiera, zwiększył się limit osób mogących przebywać jednocześnie w kościele z uwagi na reżim sanitarny. Obostrzenia dotyczą budynku kościoła. Na zewnątrz nie ma limitów, powinniśmy tylko zachować bezpieczne odległości. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian już na niedzielną Mszę św. do kościoła. Zachęca do tego Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki oraz nasz Ksiądz Biskup. W kościele i na cmentarzu przykościelnym zajmujemy miejsca tak, aby pomiędzy nami była bezpieczna odległość. Przepisy mówią, że powinniśmy również mieć zasłoniętą twarz. Wybierając się do kościoła, bądźmy przygotowani na to, że będziemy uczestniczyli we Mszy św. na zewnątrz kościoła.

10.    Przypominamy również o konieczności spełnienia obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Mamy na to jeszcze dwa tygodnie. Księża spowiadają w niedzielę na każdej Mszy św., w dni powszednie przed poranną Mszą św. oraz od godz. 17.30 do 18.30.

11.    Zachęcamy również do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. W niedzielę od godz. 13.00 do 18.00, w dnie powszednie od 7.00 do 18.00. W tym czasie nasz kościół jest otwarty i jest wystawiony Najświętszy Sakrament.

12.    Wszystkich, którzy zapisali się na kopię obrazu Matki Bożej, zapraszamy po Mszy św. do zakrystii po odbiór zamówionych obrazów. Prosimy podejść do zakrystii od zewnątrz, od strony apteki. Możemy jeszcze zapisywać się na te obrazy. Planujemy zamówić drugą transzę obrazów.

13.    Sprawy gospodarcze. Dziękujemy mieszkańcom Meszek na ręce Pana Henryka Chomickiego za wykoszenie trawy na cmentarzu. O następne koszenie poprosimy mieszkańców Świniarowa. Prosimy aby Pan Sołtys dopilnował właściwego terminu koszenia.

14.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Antoni Kaliński, + Stanisława Tobota, + Jadwiga Omelańczuk

15.    Naszym Parafianom życzymy, aby całe to zamieszanie związane z epidemią, nie napawało nas zbytnim pesymizmem ani tym bardziej strachem.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM