Ogłoszenia duszpasterskie /

6. Niedziela Wielkanocna

6. Niedziela Wielkanocna

niedziela 09.05.2021

OGŁOSZENIA  
6. Niedziela Wielkanocna - 9.05.2021 r.

1. Przez kolejne dni maja w liturgii Kościoła cieszymy się ze Zmartwychwstania Chrystusa.
Dzisiaj już 6. Niedziela Wielkanocna. W Ewangelii Chrystus nazywa nas swoimi przyjaciółmi jeżeli czynimy to, co On nam polecił. Przyjaźń zobowiązuje.

2. Dzisiaj Uroczystość Odpustowa ku czci Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. O godz. 11.45 wyruszy z kościoła procesja z Najświętszym Sakramentem do kościółka św. Stanisława, gdzie o godz. 12.00 rozpocznie się Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Dariusza Żmudy, Proboszcza Parafii Mszanna. Na zakończenie odpustu dokonamy uroczystego otwarcia kościółka św. Stanisława po generalnym remoncie. Po Mszy św. procesjonalnie wrócimy do kościoła gdzie otrzymamy błogosławieństwo. Nie będzie Mszy św. o 12.00 w kościele parafialnym. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji. Swoją obecność zapowiedzieli księża z naszego dekanatu. Jak wskazuje historia, kościółek św. Stanisława, to ważne miejsce dla całego Dekanatu Łosickiego, a nie tylko dla naszej parafii.

3. Trwa w naszej parafii peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej z Krzeptówek. Codziennie do piątku włącznie o godz. 7.00 modlitwa różańcowa, a do środy również o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dziękujemy Księdzu Waldemarowi za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie Orędzia Fatimskiego. Po Mszy św., składając dobrowolną ofiarę do puszki przed głównymi drzwiami, możemy wesprzeć pracę ks. Waldemara na Ukrainie.

4. W czwartek 13 maja, w liturgii wypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz kolejna rocznica zamachu na życie papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w Jego święte życie i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Z tej racji w czwartek 13 maja, po Mszy św. wieczorowej Nabożeństwo Fatimskie połączone z poświęceniem pól w Łosicach. Procesja pójdzie ulicami: Rynek, 1-ego Maja, Błonie, 1000-lecia, Leśna i Narutowicza. Prosimy przygotować ołtarze na poświęcenie pół: pierwszy na ulicy 1 maja, drugi na ul. Błonie, trzeci skrzyżowanie Leśnej z Targową, czwarty skrzyżowanie Leśnej z Narutowicza. Tego dnia Majówkę odśpiewamy podczas procesji fatimskiej. Różaniec poprowadzą Mężczyźni ze wspólnoty Męskiego Różańca, a na procesję weźmiemy figurę peregrynacją. Zapraszamy do licznego udziału.

5. W sobotę ks. Paweł zaprasza na godz. 9.30 chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Pańskim. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do uczniów klas drugich i trzecich.

6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę Poświęcenie Pól o godz. 15.00 – Chotycze, Kolonia Chotycze, Jeziory oraz Toporów. Również o godz. 15.00 poświęcenie pól w Meszkach.

8. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele o godz. 17.40, przy kościółku św. Stanisława o godz. 19.00.

9. Zachęcamy również do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. W niedzielę od godz. 13.00 do 18.00, w dni powszednie od 7.00 do 18.00. W tym czasie nasz kościół jest otwarty i jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Prosimy aby w czasie adoracji nie wchodzić za czerwone taśmy, za taśmami w kościele uruchomione są alarmy ruchowe.

10 Sprawy gospodarcze.
- Prosimy, aby mieszkańcy Świniarowa, dopilnowali koszenia trawy na cmentarzu w odpowiednim czasie.
- Bóg zapłać za indywidualne ofiary składane na konto parafialne, do skarbonek w kościele lub na tacę. Listę darczyńców systematycznie publikujemy na stronie parafialnej w zakładce „Podziękowanie za ofiary”.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Zajączek, Stanisława Załubiniak i Wojciech Schabowski

12. Naszym Parafianom życzymy dobrego odpoczynku, a w ramach niedzielnego spaceru zapraszamy do nawiedzenia kościółka św. Stanisława.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM