Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
niedziela 19.05.2024
OGŁOSZENIA
Zesłanie Ducha Świętego - 19.05.2024 r.
- W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po 50-ciu dniach od Zmartwychwstania, na zgromadzonych Apostołów w wieczerniku, zstępuje Duch Święty, umacniając ich tym samym, do pokonywania wszelkich trudności we wierze.
- Niedziela dzisiejsza kończy Okres Wielkanocny, świeca paschalna od jutra zajmie miejsce przy chrzcielnicy. Dzisiaj również kończy się możliwość wypełnienia przykazania kościelnego "komunię świętą w okresie wielkanocnym przyjmować".
- Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Dzisiejsza niedziela i poniedziałek tradycyjnie noszą wspólną nazwę Zielonych Świąt.
- W najbliższą sobotę o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Będzie to pierwsza część Uroczystości Komunijnej, zarezerwowana dla bezpośrednio zainteresowanych. Druga część uroczystości będzie w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30, tu zaproszeni są wszyscy.
Spowiedź dla Rodziców i Dzieci w piątek o godz. 19.00. - Biały Tydzień dla dzieci Pierwszokomunijnych od poniedziałku w następnym tygodniu do piątku o godz. 18.00. Dzieci Pierwszokomunijne pojadą na pielgrzymkę do Kodnia.
- Przy okazji Pierwszej Komunii przypominamy zasady przystępowania do komunii św. Przed przyjęciem komunii, odpowiednio wcześniej, a nie w ostatniej chwili, przyklękamy na jedno kolano lub wykonujemy głęboki skłon. Przed samym przyjęciem komunii składamy ręce krzyżując je na piersi lub kładziemy prawą rękę na sercu - na znak, że jesteśmy gotowi na komunię z Bogiem, w tym czasie nie wykonujemy żadnych gestów, skłonów głową, nie kucamy. Osoby, które chcą przyjąć komunię św. klęcząc, prosimy aby klęknęły na klęczniku.
- Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej, a co za tym idzie, odpust w sąsiedniej parafii za rzeką. Będzie to również Ostatnia Niedziela Miesiąca, tradycyjnie taca w naszej parafii przeznaczona na inwestycje gospodarcze.
- W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Poświęcenie Pól w Meszkach i Świniarowie. Natomiast Poświęcenie Pól w Jeziorach, Chotyczach i Toporowie będzie w Boże Ciało o godz. 15.00.
- Rocznica Pierwszej Komunii dla Dzieci klas czwartych, w niedzielę 2 czerwca o godz. 10.30. Spotkanie przygotowujące do rocznicy w piątek, 31 maja, po wieczorowej mszy świętej.
- Parafialna Pielgrzymka śladami Św. Pawła, dotarła dzisiaj do starożytnego Koryntu w Grecji. Pielgrzymi przesyłają pozdrowienia i zapewniają o modlitwie. Na parafialnym FB możemy śledzić trasę pielgrzymki.
- Biskup zaprasza w przyszłą niedzielę do Pratulina na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Początek o godz. 10.00.
- W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Andrzej Pykacz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
- Naszym Parafianom i Gościom, życzymy owocnego korzystania z Darów Ducha Świętego.
Poprzednie ogłoszenia
środa 24.12.2025
niedziela 21.12.2025
niedziela 14.12.2025
niedziela 07.12.2025
niedziela 07.12.2025
niedziela 23.11.2025
niedziela 16.11.2025
niedziela 09.11.2025
niedziela 09.11.2025
niedziela 02.11.2025












