Ogłoszenia duszpasterskie /

20. Niedziela Zwykła

20. Niedziela Zwykła

niedziela 16.08.2020

OGŁOSZENIA  
20. Niedziela Zwykła - 16.08.2020 r.

1.        W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Wczoraj celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości maryjnych w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W sobotę, 22 sierpnia, będziemy wspominali w liturgii Maryję – Królową. Nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Maryi swoje losy. Król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w Katedrze Lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego obrał Maryję za Królową Polski. 26 sierpnia będziemy świętowali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2.        Kolejna Łosicka Piesza Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej już za nami. Dziękujemy ks. Jackowi, ks. Sebastianowi i pielgrzymom za podjęcie trudu pielgrzymiego w tych reżimowych warunkach. Dziękujemy Panu Wójtowi i mieszkańcom Gminy Kornica oraz Proboszczowi i mieszkańcom Łuzek za gościnne przyjęcie naszych pielgrzymów. Dziękujemy za bardzo liczne powitanie pielgrzymów wracających z Leśnej 15 sierpnia wieczorem.
Dziękujemy również Pielgrzymom Duchowym za uczestnictwo w Apelach Pielgrzymkowych i naszej reprezentacji w czasie Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

3.        Jutro na Mszy św. wieczorowej będziemy polecali osobę naszego ks. Jacka Sawczuka z racji Dnia Jego Patrona. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji dostojnego solenizanta.

4.        W czwartek Trzeci Czarek Miesiąca. Przed wieczorową Mszą św. Nowenna za przyczyną Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji za przyczyną naszego świętego rodaka.

5.        W sobotę 22 sierpnia katecheza chrzcielna po Mszy św. wieczorowej.

6.         Planujemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Tyńca, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa i Zakopanego, w dniach 11-13 września. Szczegóły i zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.

7.        Wydarzenia w Bejrucie z 4 sierpnia, były bardzo tragiczne w skutkach. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy i wsparcia materialnego. Po Mszy św. możemy złożyć do puszek dobrowolną ofiarę, którą Caritas Polska przekaże bezpośrednio do Libanu.

8.        Po Mszy św. przy Grocie Pogrzebowej Pan Przemysław Marciński zaprasza do stoiska z wyrobami z drzewa oliwnego, które sprowadzone są z Betlejem. Kupując nawet drobny przedmiot wspieramy rodziny chrześcijańskie w Ziemi Świętej. 

9.        9 września w Białej Podlaskiej odbędzie się Pierwszy Diecezjalny Zjazd Apostolatu Margaretka. Ten apostolat modli się za kapłanów. Szczegółowych informacji udziela ks. Jacek.

10.        Sprawy gospodarcze:
- bardzo prosimy mieszkańców ulicy 1-go Maja i Moniuszki aby się zorganizowali i zatroszczyli o otoczenie kościółka św. Stanisława, chodzi o usuniecie chwastów i posprzątanie otoczenia kościółka. Cieszymy się, że kościółek odwiedza tak wiele osób w ciągu dnia.
- jak zapewne zauważyliśmy zmieniło się otoczenie naszego kościoła. Kosztowało to bardzo wiele pracy. Bardzo prosimy aby nie stawać w czasie Mszy św., tam gdzie są nasadzenia i rosną rośliny.

11.    Bóg zapłać za ofiary złożone na Złotą Koronę Wotum. KŻRK zel. Anna Terlikowska 400 zł. Pozostałe ofiary publikujemy na naszej stronie parafialnej. Ofiary na Złotą Koronę zbieramy tylko do końca sierpnia. Obecnie pracownia złotnicza inwentaryzuje złote przedmioty, które otrzymaliśmy na koronę, każdy przedmiot ze swoją gramaturą, zostanie wpisany do Złotej Księgi, podobnie każdy ofiarodawca.
Bóg zapłać anonimowym ofiarodawcom ołtarza św. Jana Pawła II i ołtarza Św. Siostry Faustyny. Odpowiednie tabliczki z nazwiskami ofiarodawców zostały umieszczone od strony ściany.

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Iwona Domosud Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

13.    Choć większość wakacji już za nami, to wszystkim, którzy korzystają jeszcze z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM