Ogłoszenia duszpasterskie /

23. Niedziela Zwykła

23. Niedziela Zwykła

niedziela 06.09.2020

OGŁOSZENIA  
23. Niedziela Zwykła - 6.09.2020 r.

1.        W dzisiejszej Ewangelii Chrystus wzywa nas do wspólnotowej modlitwy: "gdzie dwaj albo trzej zebrani w Imię Moje...". Zebraliśmy się w kościele w Imię Chrystusa, tworzymy Wspólnotę Parafialną o której każdy z nas powinien pamiętać w swojej modlitwie.

2.        Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcimy (poświęciliśmy) tornistry uczniom klas pierwszych szkoły podstawowej. Jest to jednocześnie Msza św. na Rozpoczęcie Roku Szkolnego. Bardzo prosimy rodziców aby przypomnieli swoim pociechom o spowiedzi na początek Roku Szkolnego.

3.        Róża Różańcowa w każdy Pierwszy Poniedziałek Miesiąca (w tym miesiącu jutro) zaprasza o godz. 17.30 do wspólnego odmówienia różańca w intencji dzieci i rodziny. Zaproszenie szczególnie skierowane jest do rodziców i dziadków. Taka modlitwa będzie w każdy Pierwszy Poniedziałek Miesiąca.

4.        We wtorek 8 września, Święto Narodzenia NMP, tradycyjne nazwane Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze św. tego dnia o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Po Mszach św. będziemy święcili ziarno siewne, nasiona kwiatów i warzyw do przyszłorocznych zasiewów. Zachęcamy do przyniesienia we wtorek ziarna i nasion do kościoła.

5.        W czwartek ks. Jacek zaprasza młodzież klas ósmych na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele w ramach przygotowania do bierzmowania. Natomiast młodzież klas siódmych i tych, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00. Po sumie spotkanie z kandydatami i ich rodzicami.

6.        W piątek 11 września mija 19 lat od tragicznych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach terroru i reżimów totalitarnych oraz pomódlmy się w intencji pokoju, wzajemnego zrozumienia i poszanowania w Europie i w naszej Ojczyźnie.

7.        W przyszłą niedzielę wypada 13-sty dzień miesiąca, po Mszy św. wieczorowej tradycyjnie wyruszy Procesja Fatimska ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy na cmentarz. Matka Boża w objawieniach zachęca do modlitwy i pokuty oraz do publicznego wyznania wiary. To właśnie dlatego wychodzimy na ulice naszego miasta. Pójdziemy ulicami: Rynek, Bialską, wejdziemy na cmentarz, Moniuszki, 1-go Maja i Berka Joselewicza. Prosimy o zabranie zniczy. Jest to już przedostatnia procesja w tym roku.

8.        W tym roku nie było możliwości składania ofiar w Wielki Piątek, na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Decyzją Księdza Biskupa, w przyszłą niedzielę, będziemy mieli możliwość złożenia ofiar do puszek, na utrzymanie Grobu Pańskiego.

9.        Ksiądz Jacek razem z Panem Organistą zapraszają na próbę parafialnego chóru w czwartek o godz. 19.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy na tę próbę nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana. Próby scholi są w piątek po wieczorowej Mszy św.

10.    W piątek wyruszy Autokarowa Parafialna Pielgrzymka do Tyńca, Krakowa i Zakapanego. Wyjazd pielgrzymki w piątek o godz. 5.00. Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę. Informacje u ks. Pawła.

11.    Urząd Miasta i Gminy w Łosicach informuje, że przez trzy miesiące od 1.09 do 30.11, trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w Spisie Rolnym jest obowiązkowy dla wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych.

12.    Bóg zapłać za ofiary na Złotą Koronę Wotum. KŻRK zel. Anna Soczewka - 940 zł, KZRK MB Przeczystej zel. Alina Błażejczuk - 500 zł, KŻRK MB Różańcowej zel. Alina Błażejczuk - 500 zł. Pozostałe ofiary publikujemy na stronie parafialnej. Zebrane złoto na koronę przekazaliśmy już do pracowni złotniczej, gdzie zostanie przetopione i rozpocznie się proces wykonania korony.

13.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

14.    Naszym Parafianom i Gościom życzymy udanego tygodnia i korzystania z ostatnich ciepłych dni tego lata. Szczęść Boże.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM