Ogłoszenia duszpasterskie /

25. Niedziela Zwykła

25. Niedziela Zwykła

niedziela 20.09.2020

OGŁOSZENIA  
25. Niedziela Zwykła - 20.09.2020 r.

1.        Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do tych, którzy żyją obok nas. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje nam Chrystus, pozwala bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2.        Ksiądz Paweł zaprasza jeszcze dzisiaj pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie podsumowujące tegoroczną, przedziwną pielgrzymkę. Jednocześnie rozpoczynają się przygotowania do pielgrzymki, daj Boże w tradycyjnej formie, w przyszłym roku.

3.        W poniedziałek obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy dziękowali Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła, a szczególnie do wspólnoty parafialnej.

4.        W środę w liturgii wspominamy św. Ojca Pio, stygmatyka, który posiadał zdolność czytania w ludzkich myślach. Był on również cenionym spowiednikiem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną tego świętego oraz do skorzystania tego dnia ze spowiedzi.

5.        W sobotę Liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Leśniańskiej. Tego dnia o godz. 10.00 przy naszym kościele rozpocznie się Druga Biegowa Pielgrzymka z Łosic do Leśnej Podlaskiej. Odważnych zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, pozostałych do tego aby pomachać odważnym biegaczom.

6.        Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu.

7.        Kolejny Zygmuntowski Wieczór Chwały planujemy na sobotę 3 października. Ten wieczór poprowadzi ks. Tomasz Bieliński z Diecezjalną Szkołą Nowej Ewangelizacji.

8.        W niedzielę 4 października Ksiądz Biskup zaprasza do Pratulina na Pielgrzymkę Mężczyzn. Planujemy z naszej parafii wyjazd autokarem do Pratulina. Zapraszamy ojców z synami, dziadków z wnukami i w ogóle mężczyzn. Zapisy u ks. Pawła. Program tej jednodniowej pielgrzymki jest bardzo ciekawy i dostosowany do męskiej pobożności. Może warto spędzić z synem jeden dzień na tej pielgrzymce.

9.        Sprawy Gospodarcze.
- Ksiądz Dziekan bardzo dziękuje mieszkańcom Meszek, na ręce Radnego Parafialnego Pana Jerzego Omelańczuka i Konrada Matwiejczuka, za wykoszenie trawy na cmentarzu. O dopilnowanie ostatniego już koszenia trawy w tym roku prosimy mieszkańców Chotycz.
- Wszystkim, którzy przyjeżdżają w niedziele do kościoła samochodem przypominamy, że za parafialnym budynkiem ul. Narutowicza 2B (dawna apteka), jest duży utwardzony parking z którego możemy korzystać, wjazd za budynek przez otwartą bramę od starostwa.
- W ubiegłym tygodniu wymieniliśmy wszystkie żarówki w kościele na nowoczesne ledowe. Drugi żyrandol po renowacji wróci do nas na początku października.
- Jeszcze w tym roku, przed listopadem, planujemy rozprowadzenie wody bieżącej na cmentarzu. Planujemy zamontowanie kilku kranów, z których w okresie ciepłym będziemy mogli czerpać wodę.

10.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Marczewski, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

11.    Studentom z naszej parafii,  na czele z ks. Sebastianem, przypominamy, że wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć.  Nowy Rok Akademicki już za pasem. A dla nas wszystkich prosimy o Boże Błogosławieństwo.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM