Ogłoszenia duszpasterskie /

34. Niedziela Zwykła

34. Niedziela Zwykła

niedziela 22.11.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
34. Niedziela Zwykła - 22.11.2020 r. - Chrystusa Króla Wszechświata

1.        Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest ona ostatnim, mocnym akordem Roku Liturgicznego, przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej Liturgii Kościoła, obchodzimy tę uroczystość, w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2.        Z uwagi na Uroczystość Chrystusa Króla, nie ma dzisiaj w liturgii wspomnienia Świętej Cecylii. Niemniej jednak, pamiętamy dzisiaj o patronce muzyki kościelnej.  Na ręce Pana Organisty, wszystkim członkom Chóru Parafialnego i Scholki Dziecięcej, dziękujemy za trud wkładany w przygotowanie oprawy muzycznej. Mamy nadzieję, że śpiewające osoby, mimo zawieszenia działalności chóru i scholki na czas Covid2, ze zdwojoną siłą i energią wrócą, jak tylko będzie to możliwe, do posługi w czasie liturgii.

3.        Za tydzień w niedzielę, rozpoczynamy już ADWENT. Mimo, że wspomnienie św. Andrzeja wypada w następny poniedziałek, to jednak Adwent rozpoczynamy już w następną niedzielę. Przypominamy, że nasza polska tradycja, nakazuje zakończyć zabawy andrzejkowe o północy z soboty na niedzielę.  

4.        Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii planujemy na 13, 14 i 15 grudnia. Choć oczywiście, są one uzależnione, od sytuacji epidemicznej w Polsce.

5.        Do końca listopada zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego z czytaniem kartek wypominkowych przed wieczorową Mszą św. Zapraszamy mieszkańców ulic i miejscowości - grafik na drzwiach kościoła.

6.        Na bocznych ołtarzach wyłożone są Parafialne Kalendarze na rok 2021. Są one również dostępne w kościele pod chórem, przez cały tydzień.

7.        W tym tygodniu Pan Organista dostarczy do naszych rodzin poświęcone opłatki na stół wigilijny w/g następującego porządku:

poniedziałek od godz. 12.00 - domy na ul. Narutowicza, Myśliwskiej, Ogrodowej
poniedziałek od godz. 17.30 - bloki na ul. Kościuszki 13 i 11 Listopada 14 i 15
wtorek od godz. 12.00 - bloki na ul. Międzyrzeckiej, domy na ul. Przeskok, Berka, Przechodniej, Szpitalnej
wtorek od godz. 17.30 - bloki na ul. Bialskiej 25 i 29
środa od godz. 12.00 - domy na ul. 11 Listopada, Majora Zenona, Nowej, Kościuszki
środa od godz. 17.30 - bloki na ul. św. Stanisława 2, Traugutta 2
czwartek od godz. 17.30 - bloki na ul. Bialskiej 21, 23, 27
piątek od godz. 17.30 - bloki na ul. Narutowicza 21a, 27, 51a

Gdyby z jakiegoś powodu opłatki nie dotarły do naszej rodziny, prosimy o indywidualne zgłoszenie się do Pana Organisty lub do zakrystii. Przypominamy, że tylko te opłatki są poświęcone i tylko Pan Organista je roznosi.

8.        Przygotowania do Pierwszej Komunii św. i do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania są zawieszone, do czasu powrotu dzieci i młodzieży do szkoły. Na tyle, na ile jest to możliwe, księża prowadzą zdalne przygotowanie. Jeżeli pojawi się możliwość spotkań w kościele, będą one intensywniejsze, tak aby i komunia i bierzmowanie odbyły się w zaplanowanym terminie.

9.        W dalszym ciągu obowiązują nas reżimy sanitarne związane z trwającą Pandemią Koronawirusa. Przypominamy, że w kościele powinniśmy mieć maseczkę zakrywającą twarz. Powinniśmy również zachować dystans 1,5 metra, od innych uczestników nabożeństwa. W naszym kościele, dwa razy w tygodniu wszystkie ławki, klęczniki, konfesjonały, są dokładnie dezynfekowane. W tym tygodniu, kolejny raz, przeprowadzimy ozonowanie kościoła. Jeżeli zachowamy podstawowe zasady sanitarne, w kościele powinniśmy czuć się bezpieczni. Osoby, które korzystają z dyspensy, zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia. Korzystanie z dyspensy, nie może wynikać tylko i wyłącznie z lenistwa czy wygody.

10.    Za tydzień Ostatnia Niedziela Miesiąca - ofiary, które złożymy na tacę lub wyślemy na konto bankowe, przeznaczone będą na prace gospodarcze w naszej parafii oraz ogrzewanie kościoła w sezonie zimowym. Bóg zapłać za zrozumienie sytuacji i bezimienne wsparcie wykonanych prac gospodarczych w parafii.

11.    Bóg zapłać za indywidualne ofiary, które składamy do skarbonek w kościele i przekazujemy na konto parafialne. Wszystkie te ofiary, publikujemy na stronie parafialnej, w zakładce "podziękowanie za ofiary"

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Bogdan Chomicki, Irena Korycińska – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

13.    Naszym Parafianom i Gościom przypominamy, że czas zabaw andrzejkowych kończy się z soboty na niedzielę. Tymczasem, ten tydzień niech będzie pełen miłych chwil, spędzonych w gronie najbliższych.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM