Ogłoszenia duszpasterskie /

26. Niedziela Zwykła

26. Niedziela Zwykła

niedziela 27.09.2020

OGŁOSZENIA  
26. Niedziela Zwykła - 27.09.2020 r.

1.        Wczoraj w Liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Leśniańskiej, ponad 50 osób wzięło udział w Drugiej Biegowej Pielgrzymce do Leśnej Podlaskiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości i kondycji. Mamy nadzieję, że ta pielgrzymka już na stałe wpisze się w grafik wydarzeń biegowych nie tylko na terenie naszej parafii.

2.        We wtorek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że Pan Bóg powierzył Aniołom misję opieki nad ludźmi, a Archaniołom misję bycia Bożymi posłańcami. Dodatkowo Św. Michał Archanioł jest obrońcą w walce ze złem, a modlitwa za Jego wstawiennictwem pełni rolę egzorcyzmu, który każdy może odmawiać nad sobą lub innymi.

3.        W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich, w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii.

4.        Od czwartku Msze św. wieczorowe sprawowane będą o godz. 17.00. Tym samym kancelaria księży będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 15.30 - 16.30. Kancelaria Pana Organisty od wtorku do piątku w godzinach 15.45 - 16.45. Przypominamy również, że korzystanie z kancelarii parafialnej może być utrudnione wtedy, kiedy są nabożeństwa. Niedzielne Msze św. wieczorowe bez zmian o godz. 18.00.

5.        W czwartek 1 października w kościele i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy odmawianie różańca. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Październikowym o godz. 16.30,  a w niedziele o 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

6.        W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek, Sobota i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego.

7.        W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy mężczyzn na Mszę św. po której rozpocznie się Męski Różaniec ulicami miasta. Zaprasza Klub Ojca przy naszej parafii.

8.        Również w sobotę zapraszamy na kolejny Zygmuntowski Wieczór Chwały. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. Wieczór Chwały poprowadzi Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji na czele z Ks. Tomaszem Bielińskim, który również będzie gościem w naszej parafii w przyszłą niedzielę.

9.        W Pierwszą Niedzielę po sumie Adoracja NS, zmiana Tajemnic Różańcowych i spotkanie członków KŻR, zaprasza ks. Jacek. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30.

10.    W przyszłą niedzielę, za tydzień w Pratulinie 10. Pielgrzymka Mężczyzn. Autokar z naszej parafii wyjedzie do Pratulina o godz. 9.00. Zachęcamy mężczyzn do zapisywania się w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.

11.    Od października będziemy udzielali uroczyście Sakramentu Chrztu Św. co miesiąc w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Katecheza przed chrztem tydzień wcześniej w sobotę (w miesiącach parzystych).

12.    Od pierwszej soboty października, po wieczorowej Mszy św. rozpoczynamy cykl katechez przedślubnych. Zapraszamy narzeczonych, którzy planują zawrzeć sakrament małżeństwa w następnym roku.

13.    Wielkimi krokami zbliża się miesiąc listopad. Już dzisiaj zwracamy się z prośbą o uporządkowanie grobów na cmentarzu. Prosimy nie odkładać tego na ostatnią chwilę. Na ołtarzach bocznych i na ostatnich ławkach wyłożone są już specjalne kartki wypominkowe z porządkiem nabożeństw 1 i 2 listopada na naszym cmentarzu. Porządek nabożeństw odcinamy i zostawiamy sobie a wypełnione kartki możemy złożyć w zakrystii lub wrzucić na tacę. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach będziemy modlić się przez cały następny rok.

14.    Sprawy Gospodarcze. Dzisiaj ostatnia Niedziela Miesiąca. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze przy parafii i na cmentarzu. Bóg zapłać za zrozumienie potrzeb. W przyszłym miesiącu taca w ostatnią niedzielę miesiąca będzie już na ogrzewanie kościoła.
Bóg zapłać za ofiary na Koronę Wotum - KŻRK z Meszek zel. Maria Franczuk - 400 zł. Pozostałe ofiary systematycznie publikujemy na stronie parafialnej. Ofiary składane na Koronę obecnie przeznaczamy na prace związane z wykonaniem korony w pracowni złotniczej.

15.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej nikt nie odszedł do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

16.    Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na Nabożeństwo Różańcowe od czwartku.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM