Ogłoszenia duszpasterskie /

30. Niedziela Zwykła

30. Niedziela Zwykła

niedziela 25.10.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
30. Niedziela Zwykła - 25.10.2020 r.

1.        Od wczoraj cała Polska znalazła się w strefie czerwonej reżimu sanitarnego. Limit osób w naszym kościele to ok. 80 osób, na zewnątrz nie ma limitów. Każdy powinien mieć zasłoniętą twarz i zachować dystans społeczny. Kościół jest systematycznie dezynfekowany i ozonowany. Odwołujemy wszystkie spotkania grup, łącznie z dzisiejszym spotkaniem Rodziców klas VIII. Kancelaria Parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach 15.30 - 16.30 w sprawach pilnych, pozostałe sprawy prosimy załatwiać telefonicznie w tych samych godzinach. Od dzisiaj będzie już transmisja Mszy św. z naszego kościoła, na parafialnym kanale YouTube, w każdą niedzielę o godz. 9.00. W dni powszednie na razie nie planujemy transmisji. Kartki wypominkowe możemy składać do skarbonek w kościele. Nasz kościół jest otwarty przez cały tydzień, zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

2.        Dzisiaj ostatnia niedziela października – miesiąca różańcowego. W sobotę kończymy Nabożeństwa Różańcowe. Nie odkładajmy jednak różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej, zwłaszcza teraz.

3.        W środę w liturgii wspominamy Św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza, patronów naszej diecezji. Św. Juda Tadeusz to patron spraw beznadziejnych, wzywamy go w trudnych sprawach.

4.        W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy na cmentarzu od godz. 15.00. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Różaniec z czytaniem tegorocznych kartek wypominkowych. Porządkując groby, włączmy się w tę modlitwę, nie ma konieczności podchodzenia do kaplicy.

5.        W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. w kościele: 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. w kościele o godz. 12.00. Nabożeństwo z racji Pierwszej Niedzieli o godz. 17.45.

6.        Jeżeli nie będzie nowych rozporządzeń państwowych, dotyczących odwiedzin cmentarza, to o godz. 12.00  będzie Msza św. na cmentarzu za zmarłych polecanych w wypominkach. Wszyscy pozostaną przy grobach najbliższych, nie będzie procesji. Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników nagrobnych. O godz. 19.30, w ubiegłych latach był różaniec na cmentarzu, w tym roku różaniec będzie w kościele i będzie on transmitowany, z myślą o osobach, które nie będą mogły być na cmentarzu. Bardzo prosimy śledzić parafialnego Facebooka, gdzie umieszczamy bieżące informacje.

7.        W tym roku wszystko jest inaczej. Nie wiemy jakie będą kolejne obostrzenia sanitarne. Powinniśmy się jednak do nich stosować. Pamiętajmy, że najważniejsza jest nasza modlitwa za zmarłych, a nie ilość zapalonych zniczy. Jeżeli będzie to możliwe, odwiedźmy tylko jeden cmentarz, nie przemieszczajmy się.

8.        Informacje porządkowe na cmentarzu: przy każdej bramie cmentarza są pojemniki z wodą, w tym tygodniu będą przenośne toalety ToiToi-e. Bardzo dziękujemy strażakom za dostarczenie wody do pojemników. Prosimy aby po skorzystaniu zakręcać kran. Na parkingach prosimy o parkowanie samochodów z maksymalnym wykorzystaniem miejsca. Ruch na parkingu od DK 19 jest jednokierunkowy.

9.        Penitencjaria Apostolska, w tym roku rozszerzyła możliwość zyskania odpustu za zmarłych, z pierwszych ośmiu dni listopada, na cały miesiąc listopad, pod zwykłymi warunkami. Dla zyskania odpustu należy: odwiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich.

10.    Dzisiaj Ostatnia Niedziela Miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace gospodarcze na cmentarzu i przy kościele oraz na ogrzewanie kościoła w miesiącach zimowych. W związku z tym, że część naszej parafii, z konieczności musiała przenieść się do internetu, zachęcamy do składania ofiar na funkcjonowanie parafii do skarbonek w kościele lub na konto parafialne, dostępne na naszej stronie.

11.    Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Bezimienna z naszej parafii - 4 000 zł., bezimienna z naszej parafii na rekuperację - 3 600 zł. Bóg zapłać

12.    W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Maria Lipińska - Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie....

13.    Wszystkim życzymy spokoju i zdrowia w rozpoczynającym się tygodniu.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM