Ogłoszenia duszpasterskie /

27. Niedziela Zwykła

27. Niedziela Zwykła

niedziela 04.10.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
27. Niedziela Zwykła - 4.10.2020 r.

1.        Bardzo dziękujemy ks. Tomaszowi Bielińskiemu,  który pracuje jako koordynator Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Siedleckiej. Bezpośrednio po Mszy św., przed kościołem możemy porozmawiać z ks. Tomaszem oraz nabyć płytę CD o przebaczeniu bliźniemu, sobie i Bogu.

2.        Przez cały miesiąc październik w kościołach i we wspólnotach rodzinnych odmawiamy codziennie różaniec. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Matka Boża w swoich objawieniach w Lourdes, Fatimie czy Medjugorie prosiła o codzienne odmawianie różańca, my chociaż w październiku sięgnijmy po paciorki różańca. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym w kościele o godz. 16.30,  a w niedziele o 17.30. Cieszy nas bardzo fakt, że na to nabożeństwo przychodzą rodzice ze swoimi dziećmi, klęcząc obok siebie pięknie odmawiają różaniec. Tym, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy aby odmawiali różaniec w domach czy w drodze. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3.        Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. Przed sumą Nabożeństwo Wypominkowe z czytaniem kartek. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańca, spotkanie Zelatorów i Członków KŻR.  Natomiast Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o godz. 17.30.

4.        W poniedziałek w liturgii wspominamy Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, Sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Od niedawna obraz Św. Faustyny jest w naszym kościele, podobnie jak obraz Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem tych świętych. Obrazy, które zostały zawieszone w symbolicznych bocznych ołtarzach uroczyście poświęcimy w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00.

5.        We wtorek różaniec odmówimy w intencji polecanych w wypominkach, w tej intencji będzie również sprawowana wieczorowa Msza św. Przez cały rok, w każdy Pierwszy Wtorek Miesiąca, sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

6.        W środę 7 października, wypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Przypomina nam to, po raz kolejny, wielką moc modlitwy różańcowej.

7.        W przyszłą niedzielę, po raz 20. będziemy obchodzili Dzień Papieski. Tego dnia chcemy złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Młodzież z KSM-u będzie zbierała ofiary do specjalnych skarbonek - Dzieła Nowego Tysiąclecia na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży.

8.        Spotkanie rodziców uczniów klas VII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę po sumie. Terminy październikowych spotkań przed bierzmowaniem na stronie parafialnej.

9.        W przyszłą niedzielę będziemy również gościli pracowników Katolickiego Radia Podlasie w ramach tzw. "Radiowej Niedzieli". Wygłoszą Słowo Boże i zbiorą ofiary na utrzymanie naszego radia.

10.    Zachęcamy do wypełniania i składania kartek wypominkowych, w których polecamy modlitwie całego Kościoła naszych bliskich wiernych zmarłych. Modlitwę w intencji polecanych w tych wypominkach rozpoczniemy w ostatnie trzy dni października na cmentarzu i będziemy modlili się w ich intencji przez cały następny rok. Specjalne kartki wypominkowe wyłożone są na ostatnich ławkach i na bocznych ołtarzach. Mamy jeszcze bardzo gorącą prośbę do rodzin, które mają zarezerwowane miejsca na cmentarzu, w których nikt jeszcze nie jest pochowany, prosimy o uporządkowanie tych kwater. Jest ich dość dużo, niektóre niestety są zaniedbane i po prostu szpecą nasz cmentarz. Oczywiście prosimy o systematyczne porządkowanie grobów.

11.    W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolnika w wersji książkowej. Jest to ciekawa propozycja porad na cały rok kalendarzowy nie tylko dla rolników.

12.    Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach organizuje kursy przygotowujące do osiągnięcia wysokich wyników na egzaminach ósmoklasisty. Kursy obejmują zajęcia z matematyki, języka polskiego, i angielskiego. Zapisy do 10 października. Szczegóły na www.klosiedlce.pl

13.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Marek Koszałko. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

14.    Naszym Parafianom życzymy dobrej, udanej niedzieli i jeszcze raz zachęcamy do odmawiania różańca.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM