Ogłoszenia duszpasterskie /

32. Niedziela Zwykła

32. Niedziela Zwykła

niedziela 08.11.2020

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
32. Niedziela Zwykła - 8.11.2020 r.

1.        Zgodnie z rozporządzeniem Premiera Polski, w naszym kościele może jednocześnie przebywać ok. 40 osób. Uczestnicy nabożeństw mają obowiązek zachować reżimy sanitarne. Na zewnątrz kościoła nie ma limitów. Transmisja Mszy św. z naszego kościoła w każdą niedzielę o godz. 9.00. Każdego, kto uczestniczy w transmitowanej Mszy św., zachęcamy do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia. Nasz kościół jest otwarty cały dzień.

2.        Dzisiejsza listopadowa niedziela kieruje nasze myśli na życie wieczne. Mimo utrudnień, w tych dniach, częściej nawiedzaliśmy cmentarz i modliliśmy się za zmarłych. Koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych codziennie o godz. 16.30, w niedzielę 17.30. Zapraszamy mieszkańców kolejnych ulic i miejscowości naszej parafii do wspólnej modlitwy, ewentualnie do łączności duchowej danego dnia. W tym roku nie będzie Mszy św. wypominkowych na wioskach. Zapraszamy do kościoła. Kolejność czytanych kartek wywieszona jest na drzwiach kościoła, tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Jeszcze dzisiaj poświęcenie nowych pomników na cmentarzu. O godz. 13.00 trzech księży będzie przy kaplicy.

3.        W całym Kościele Powszechnym obchodzimy dzisiaj 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Trudno nam sobie to wyobrazić, ale są miejsca na świecie, gdzie ludzie cierpią i oddają życie za to, że wierzą w Chrystusa. Po Mszy św. składając dobrowolną ofiarę do puszki możemy, za pośrednictwem organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, wesprzeć materialnie Kościoły prześladowane. Możemy to również uczynić wysyłając ofiarę na konto lub przy pomocy BLIKa, informacja na naszej stronie parafialnej.

4.        W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej, różaniec Róży Różańcowej w intencji dzieci.

5.        W środę wypada 11 listopada, 102 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msza św. w Intencji Ojczyzny o godz. 12.00. Chcemy zawierzać dobremu Bogu teraźniejszość i przyszłość Polski. Swoje zaproszenie na tę uroczystość kieruje do nas Starosta Łosicki Janusz Kobyliński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz. Po Mszy św., symboliczne złożenie kwiatów przy pomniku. Natomiast o godz. 18.00 Dyrektor ŁDK zaprasza na koncert "O prostą pamięć w listopadowej zadumie" w hołdzie bohaterom tamtych dni, w wykonaniu znanych artystów scen polskich. Koncert ten, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Łosice, odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie transmitowany na żywo na kanale YT

6.        Doświadczenie zamkniętych cmentarzy na początku listopada spowodowało, że przygotowaliśmy w nowej szacie graficznej "Wirtualny Cmentarz". Na parafialnej stronie internetowej u góry, jest przycisk: CMENTARZ, który przekieruje nas bezpośrednio na stronę cmentarza. Z każdego miejsca na świecie, można odwiedzić nasz cmentarz i pomodlić się za swoich zmarłych.

7.        Sprawy gospodarcze. Póki co, nasza parafia funkcjonuje w miarę normalnie. Rozpoczęliśmy już sezon grzewczy w kościele. Przygotowujemy się do wykopania nowych pieczar na cmentarzu. Śmieci i odpady z cmentarza systematycznie wywozimy.

8.        W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Jadwiga Raczuk, Renata Sadowa, Stanisława Grudzińska, Stanisław Łaski, Anna Chalecka - Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie....

9.        Naszym Parafianom życzymy, Bożego Błogosławieństwa i zdrowia na rozpoczynający się tydzień.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM