Ogłoszenia duszpasterskie /

4. Niedziela Wielkanocna

4. Niedziela Wielkanocna

niedziela 03.05.2020

OGŁOSZENIA  
4. Niedziela Wielkanocna - 3.05.2020 r. / 7. tydzień epidemii

1.        Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy ją w całym Kościele Powszechnym jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna ona również Tydzień Modlitw o Powołania.  Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosili o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Ten tydzień jest również okazją do wdzięcznej modlitwy za swoich kapłanów, o ich świętość i gorliwość duszpasterską.

2.        Dzisiaj o godz. 9.00 Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę z racji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-maja. Transmitowana Msza św. z symbolicznym udziałem jednego Pocztu Sztandarowego, po której delegacja Władz Powiatu i Miasta złoży kwiaty pod pomnikiem.

3.        W poniedziałek z racji wspomnienia św. Floriana polecamy w modlitwie naszych strażaków. Przy tej okazji dziękujemy im za ich pracę, poświęcenie i pomoc niesioną w każdej trudnej sytuacji.

4.        We wtorek Pierwszy Wtorek Miesiąca. Msza św. wieczorowa w intencji polecanych w tegorocznych wypominkach. Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych.

5.        W tym tygodniu wypada również Pierwszy Czwartek Miesiąca.

6.        Od poniedziałku nie będzie już transmisji Mszy św. o godz. 18.00 w dni powszednie. Pozostają transmisje w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, z wyjątkiem odpustu św. Stanisława.

7.        Za tydzień w niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława. Suma Odpustowa w kościele, a nie przy kościółku. Zgodnie z przepisami, nie możemy sprawować kultu poza kościołem. O godz. 12.00 Uroczystej Sumie przewodniczył będzie ks. Leszek Hryciuk - nowy proboszcz parafii Niemojki. Nie będzie transmisji o godz. 9.00, będziemy transmitować sumę o godz. 12.00. Po sumie procesja wokół kościoła. W procesji nie będą brały udziału sztandary, feretrony, nie będzie dzieci ani ministrantów. Uczestnicy odpustu będą stali na placu wokół kościoła z zachowaniem odstępów, w procesji pójdą tylko kapłani z Najświętszym Sakramentem i obsługa liturgiczna. 

8.        Za dwa tygodnie, 17 maja, planujemy poświęcenie pól w Świniarowie i w Meszkach. Niestety nie może być Mszy św. sprawowanej poza kościołem. Dlatego mieszkańców Świniarowa zapraszamy na sumę, będzie Msza św. w ich intencji. Po sumie mieszkańcy i kapłan pojadą na procesję. Sugerujemy, aby część mieszkańców poszła w procesji, a część stała przy ołtarzach, tak aby nie robić większego zgromadzenia. Podobnie zrobimy w Meszkach ale rozpoczniemy od procesji o godz. 16.30. Mieszkańców Meszek zapraszamy na Mszę w ich intencji o godz. 18.00.

9.        Przez cały miesiąc maj zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kaplicach i figurach. Majówka przy kościółku św. Stanisława codziennie o godz. 19.00.

10.    Codziennie od godz. 17.00 do 18.00 księża pełnią dyżur w konfesjonale. Czas najwyższy aby już skorzystać ze spowiedzi wielkanocnej.

11.    Od wtorku przywracamy godziny pracy Kancelarii Parafialnej. Kancelaria będzie czynna od wtorku do piątku. Dyżur Księdza w godzinach 16.30 - 17.30. Dyżur Pana Organisty od 16.45 do 17.45.

12.    Bóg zapłać za indywidualne ofiary na prace gospodarcze. Jak widzimy trwają prace przy wymianie ogrodzenia budynków parafialnych, zamówiliśmy serwis roślin wokół kościółka, planujemy również wyremontować kościółek wewnątrz, tak aby można było modlić się w środku. Bóg zapłać za hojność wielu ofiarodawców, którzy złożyli ofiary na konto bankowe, do skarbonek w kościele czy złożyli większe ofiary na tacę w kościele.

13.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Edmund Hryciuk, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. 

14.    Naszym Parafianom, życzymy aby MAJ - miesiąc w którym przyroda wraca do życia, był także miesiącem naszego powrotu do normalności.

 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM